Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Poslanci budou schvalovat předlohu o plošném zavedení občanských průkazů s elektronickým čipem a mediální dům Mafra Andreje Babiše se musí omluvit Ivanu Langerovi. Jaké další zprávy z domova by vám dnes neměly uniknout?

Poslanci budou schvalovat vyšší příspěvky na platy postižených

Poslanecká sněmovna bude schvalovat zvýšení příspěvků zaměstnavatelům na platy lidí se zdravotním postižením. Příspěvky by mohly v souvislosti s růstem minimální mzdy dosáhnout až 9500 korun měsíčně místo dnešních 8800 korun. Dolní komora bude také hlasovat o plošném zavedení občanských průkazů s elektronickým čipem. Díky novele by lidé mohli žádat o vydání průkazu a cestovního pasu ve zkrácené lhůtě. Doklad by tak měl mít žadatel v ruce do pěti dnů a za příplatek už do jednoho pracovního dne.

Mafra se musí omluvit exministrovi Langrovi

Nejvyšší soud zamítl dovolání mediální skupiny Mafra kvůli omluvě Ivanu Langrovi. Mediální dům patřící ministru financí Andreji Babišovi se tak musí omluvit za články, které Langra spojovaly s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Mafra musí zároveň zaplatit náklady na dovolací řízení. O rozhodnutí Nejvyššího soudu informoval deník E15.

Smog a ledovka trápí Česko

I dnes si lidé musejí dávat pozor na kluzké chodníky a silnice. Během dne, kdy teploty překročí na většině míst republiky nulu, ledovka začne mizet. Některé regiony v Česku, jako je Praha, Středočeský, Zlínský a Moravskoslezský kraj, stále trápí smog. Na řadě míst se však situace zlepšuje, smogová situace byla odvolána například v Královéhradeckém nebo Pardubickém kraji.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek