Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Vláda by dnes měla projednat novelu, podle které by příbuzní těžce nemocného mohli využít placeného ošetřovatelského volna. V Plzni začíná soud s Čechem, který se chtěl přidat k Islámskému státu. A co dalšího se dnes vyplatí sledovat?

Vláda dnes bude jednat o ošetřovatelském volnu i hackerských útocích

Vláda dnes projedná novelu, která by zavedla placené ošetřovatelské volno. Lidé pečující o příbuzné s vážnou nemocí či po úrazu by mohli podle novely v budoucnu mít na péči placené ošetřovatelské volno. Vzít by si ho mohli až na 90 dní, z nemocenského pojištění by mohli dostávat 60 procent základu svého příjmu. Vláda minulý týden rozhodnutí o materiálu odložila kvůli připomínkám hnutí ANO a ministerstva financí. Ministři vyslechnou i zprávu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o hackerském útoku na jeho resort.

V Plzni budou soudit Čecha, který se chtěl přidat k Islámskému státu

V Plzni dnes začíná soud s prvním Čechem, který se chtěl přidat k Islámskému státu. 21letého Jana Silovského zadržela policie před rokem na tureckém letišti s letenkou k syrským hranicím. Muž se přiznal, že se chtěl v Sýrii připojit k organizaci Islámský stát. Silovský prý nebyl součástí větší skupiny. Muž je obviněn z teroristického útoku ve fázi přípravy a hrozí mu 12 až 20 let vězení.

Zdravotníci vyhlásí stávkovou pohotovost

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče dnes vyhlásí stávkovou pohotovost. Situace se vyhrotila kvůli náladám v jihomoravské záchranné službě. Ta opakovaně upozorňuje na problémy s vedením, kvůli kterému prý za poslední dva roky odešlo už kolem 20 lékařů. Odborový svaz chce vyhlášením pohotovosti vyjádřit jihomoravským záchranářům podporu. Hejtmanství chce znesvářené strany usmířit s pomocí mediátora, tedy nezávislého prostředníka.