Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Hnutí STAN bude jednat o volební koalici s lidovci a u plzeňského soudu projednávajícího případ muže, který se chtěl přidat k organizaci Islámský stát, budou dnes vypovídat znalci. Jaké další zprávy z Česka se dnes vyplatí sledovat?

V případu muže, který se chtěl přidat k IS, budou u soudu vypovídat znalci

U soudu v Plzni pokračuje soud s Janem Silovským, který čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku za to, že se chtěl loni přidat k samozvanému Islámskému státu v Sýrii. U soudu by dnes měli vystoupit znalci z oborů psychologie, psychiatrie a výpočetní techniky. Dvaadvacetiletému muži ze Spáleného Poříčí hrozí 12 až 20 let vězení a soudce nevyloučil ani zpřísnění kvalifikace na přípravu zločinu teroru, kde hrozí až doživotí. Rozsudek by mohl padnout už zítra.

STAN bude jednat o volební koalici s lidovci

Vedoucí představitelé hnutí Starostové a nezávislí (STAN) projednají nabídku KDU-ČSL jít do říjnových sněmovních voleb jako koalice. Předseda STAN Petr Gazdík už dříve myšlenku uvítal a utvoření koalice se zamlouvá také řadě krajských představitelů hnutí. Rušno dnes bude také u sociálních demokratů. Moravskoslezská ČSSD určí nominace do vedení strany, o kterých se rozhodne na březnovém sjezdu ČSSD. Funkci bude obhajovat premiér Bohuslav Sobotka, který má zatím jasnou podporu.

Na Jizerce spadla teplota k minus 20 stupňům Celsia

Mrazivou noc zažili obyvatelé Libereckého kraje. Na Jizerce v Jizerských horách meteorologové naměřili dokonce minus 20 stupňů Celsia. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic jsou silnice v kraji suché, místy může dopravu zkomplikovat mlha. Přes den se budou tepoty pohybovat od nuly do minus tří stupňů a stejně tomu bude i na ostatních místech České republiky. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek