Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Pražské letiště se muselo kvůli hrozbě bombou na dvě hodiny uzavřít a soud začne projednávat dědický spor exhejtmana Davida Ratha s jeho bratrem Michalem. Jaké další zprávy z domova se dnes vyplatí sledovat?

Anonym uzavřel letiště Václava Havla

Kvůli anonymní hrozbě bombou museli policisté na dvě hodiny evakuovat a uzavřít Terminál 2 pražského Letiště Václava Havla. Během prohlídky pyrotechniků nemohla letadla odlétat do zemí schengenského prostoru. Pyrotechnici ale žádné výbušné zařízení nenašli a kolem desáté hodiny večer se provoz vrátil do normálu. Škody budou letiště i aerolinky teprve vyčíslovat. Po pachateli pátrají kriminalisté.

Soud začne projednávat spor o dědictví mezi bratry Rathovými

Obvodní soud pro Prahu 6 začne řešit platnost závěti Ratmíra Ratha, který veškerý majetek odkázal svému mladšímu synovi a bývalému středočeskému hejtmanovi obžalovaného z korupce Davidu Rathovi. S tím však nesouhlasí jeho bratr Michal, který podal žalobu na neplatnost dokumentu. Otec se podle něj nikdy nezmínil, že by ho chtěl vydědit. Podle dřívějšího článku Mladé fronty závěť z roku 2014 obsahuje pouze jednu větu a poznámku, že byla sepsána při plném vědomí a bez nátlaku. Svědkem podpisu byla zdravotní sestra z chodovské kliniky, kde otec Ratmír i jeho syn David pracovali.

Počasí komplikuje dopravu a Česko trápí smog

Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu si řidiči na řadě míst včetně Středočeského, Libereckého nebo Královehradeckého kraje od rána musejí dávat pozor na ledovku. Ve Zlínském kraji dopravu ráno zkomplikovala mlha. Díky dešti se však na řadě míst zlepšily rozptylové podmínky. Smogovou situaci dnes meteorologové odvolali v Plzeňském kraji. Na Ostravsku, Karvinsku a v části Frýdecko-Místecka byl odvolán signál regulace, během kterého musí továrny omezit výrobu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek