Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Platy řidičů autobusů v regionální dopravě dnes budou zástupci vlády projednávat s hejtmany i odboráři. Odboráři požadují zvýšení platů řidičů, které přislíbila vláda a kraje. Kvůli mzdám vyhlásili celostátní stávkovou pohotovost, o konání stávky mají rozhodnout tento týden. Co dalšího se dnes vyplatí sledovat?

Dopravci požadují vyšší platy

Minulou středu vyhlásili odboráři stávkovou pohotovost. Vadí jim totiž, že v řadě krajů nedošlo ke slibovanému navýšení platů řidičů autobusů. Téma se dnes bude probírat na jednání tripartity i na jednání Asociace krajů s vládou. Podle toho se odboráři rozhodnou, zda dojde na stávku či nikoliv.

Povinná maturita z matematiky

Vláda bude diskutovat například o zavedení povinných maturit z matematiky na středních odborných školách a financích na opravy silnic. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že by kraje mohly dostat čtyři miliardy.

Vláda také probere návrhy na nové národní kulturní památky. Měla by mezi ně být zařazena například pražská Invalidovna, kterou se loni stát pokusil neúspěšně prodat. Kabinet se také vrátí k návrhu ministra průmyslu a obchodu na odkup těžební společnosti OKD státním podnikem Diamo. Proti je ministr Babiš, který preferuje převzetí soukromou firmou.

Pančovaný alkohol v likérce Drak

Před krajským soudem ve Zlíně by dnes měli vypovídat poslední dva svědkové v kauze lidí spojených s Likérkou Drak z Chvalčova na Kroměřížsku. Pokud nebude potřeba dokazování doplnit, mohly by zaznít závěrečné řeči. Obžaloba viní sedm osob v čele s majitelem likérky Pavlem Čanigou z toho, že obchodovaly s nelegálním lihem od podnikatele Radka Březiny. Státu tím způsobili škodu za více než miliardu korun. Rozsudek by mohl být vynesen v úterý. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek