Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

České národní parky čeká asi nejdůležitější hlasování o jejich dalším osudu. Pokud sociální demokracie vyhraje volby, zavede daňová pásma a Finanční správa plošně kontrolovat výnosy kvůli nezdanění výnosů z korunových dluhopisů nebude, říká Babiš. Co dalšího se dnes vyplatí sledovat?

Soumrak národních parků?

Poslanci rozhodnou o dalším osudu českých národních parků. Nová pravidla pro ochranu přírody a krajiny prosazují navzdory ministerstvu životního prostředí či ekologům a vědcům někteří senátoři. Jejich novela má dát výrazně větší prostor obcím. Kritici včetně stovek vědců se úpravě z pera horní parlamentní komory brání, mohla by prý vést až ke konci nejchráněnějších území. Senátní návrh přijde do Poslanecké sněmovny podpořit prezident Miloš Zeman, který prolomení ochranných zón podporuje.

Vyšší plat, více daní

Sociální demokracie představí další část svých představ o daňových změnách, na které láká voliče. Slibuje zavést čtyři daňová pásma pro zaměstnance a tři pásma sazeb daně podle ročního zisku pro firmy, uvádí Právo. Nejméně by měli platit lidé s platem do 30 tisíc korun, a to 12 procent ze superhrubé mzdy, naopak zaměstnanci s více než 50 tisícovými příjmy by odvedli státu 32 procent.

Kontroly dluhopisů nebudou

Plošné daňové kontroly kvůli nezdanění výnosů z korunových dluhopisů nebudou. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) to podle Deníku odmítl v dopisu pro premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), který vicepremiéra vyzval, aby uvedl, zda dluhopisy prověřila Finanční správa. Podle Babiše ale není nezdanění výnosů nezákonné, odkazuje se na Finanční správu, která spadá pod jeho rezort. V roce 2013 nakoupil Andrej Babiš dluhopisy své vlastní firmy Agrofert za skoro 1,5 miliardy korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek