Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Začíná platit druhá vlna EET, Sobotka bude ode dneška řídit ministerstvo obchodu a průmyslu a poslanci budou dále diskutovat o nových pravidlech pro národní parky. Co se dnes vyplatí sledovat? 

EET musí mít ode dneška maloobchody i velkoobchody

Ode dneška začíná platit druhá vlna elektronické evidence tržeb, která dopadá na podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu. Finanční správa slibovala už předem stovky kontrolních akcí denně. A až půlmilionovou pokutu. Na mnoha místech tak v poslední únorový den vrcholily poslední přípravy. Podle ministerstva financí si registraci vyřídilo zhruba 112 tisíc podnikatelů.

Ode dneška bude řídit ministerstvo průmyslu a obchodu Sobotka

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes dočasně převezme řízení ministerstva průmyslu a obchodu. Dopoledne se přímo v budově resortu setká s dosavadním ministrem Janem Mládkem (ČSSD) a jeho náměstky. Sobotka o Mládkovo odvolání požádal minulý týden prezidenta Miloše Zemana. Ten mu vyhověl a ke konci února Mládka odvolal. Premiér chce resort řídit dočasně, nového ministra plánuje prezidentovi navrhnout po sjezdu sociální demokracie, který začne 10. března.

Debata o národních parcích pokračuje

Poslanci budou dnes pokračovat v opětovném rozhodování o sporných nových pravidlech pro národní parky. Pravidla pro národní parky poslancům vrátil s úpravami Senát. V novele o ochraně přírody chce změnit pasáž o účelu národních parků, zvýšit práva tamních obcí a zrušit patnáctileté moratorium na rozdělování parků do jednotlivých zón podle stupně ochrany. Kritici tvrdí, že úpravy by mohly vést až ke konci národních parků jako nejcennějších chráněných území. Odpůrci sněmovního znění se naopak obávají dopadů normy zejména na šumavské obce, hrozilo by podle nich v nejzazším případě i jejich vylidnění.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek