Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Poslanci se budou zabývat novelou, která by měla usnadnit vydávání řidičských průkazů. Zájemci by nově nemuseli vše vyřizovat jen v místě svého trvalého bydliště, ale mohli by o nový řidičák nebo jeho výměnu požádat jakýkoli úřad s rozšířenou působností. A co dalšího se dnes vyplatí sledovat?

Poslanci budou jednat o novele, která by mohla usnadnit vydávání řidičáků

Poslance čekají pravidelné interpelace. Kromě toho by se mohli zabývat i novelou o vydávání řidičských průkazů. S návrhem přišel klub TOP 09 a Starostů. Nově by usnadnil vydávání i výměnu průkazů, kterou by lidé mohli uskutečnit na libovolném úřadu obce s rozšířenou působností. Nyní musí zájemce žádat o doklady jen v místě svého trvalého bydliště. Poslanci se možná také vrátí k debatě o ratifikaci pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování.

Premiéři Visegrádské čtyřky chtějí řešit rozdílnou kvalitu potravin v Evropě

Premiér Bohuslav Sobotka se ve Varšavě setká se svými kolegy z Visegrádské čtyřky. Jednat budou především o problému rozdílné kvality potravin na východě a západě Evropské unie. Země chtějí najít společné stanovisko před březnovým summitem EU. O svolání mimořádné schůzky požádala Bratislava po vyhodnocení testů, podle kterých nadnárodní potravinářské firmy na Slovensko často dodávají méně kvalitní výrobky stejné značky než na pulty obchodů v sousedním Rakousku.

V Čechách platí výstraha proti velmi silnému větru

Na Česko se žene silný vítr. Na západě republiky pocítí obyvatelé západní až jihozápadní vítr o rychlosti 8 až 12 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách dokonce až kolem 30 m/s (110 km/h). Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu pro devět krajů (Jihočeský, Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Praha, Středočeský, a Ústecký kraj). Lidé v těchto oblastech by měli zajistit okna, dveře, zabezpečit skleníky, stavební jeřáby a podobně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek