Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Premiér Bohuslav Sobotka bude jednat s představiteli sněmovních stran. Probere s nimi zákon o elektronické komunikaci, který by měl v konečném důsledku vést ke snížení cen mobilních dat. Ministr Robert Pelikán pozastavil činnost šéfkontrolovi exekutorů. A Český statistický úřad zpřesní údaje o vývoji ekonomiky. Co byste dnes měli sledovat?

Sobotka bude jednat o mobilních datech

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se ráno setká s představiteli sněmovních stran. Bude s nimi diskutovat o znění novely zákona o elektronické komunikaci i o možnosti jejího projednání v dolní komoře Parlamentu ve zrychleném řízení. Podle premiéra by novela měla vytvořit tlak na snížení cen mobilních dat. Právě jejich cena dat byla důvodem, proč Sobotka odvolal z funkce ministra průmyslu a obchodu svého spolustraníka Jana Mládka. Resort dočasně vede sám.

Šéfkontrol exekutorů má pozastavenou činnost

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán Pelikán (ANO) v únoru pozastavil činnost šéfovi kontrolní komise exekutorů Milanu Makariusovi. Rozhodl tak kvůli obvinění, které proti Makariusovi policie vznesla loni v říjnu. Podle Pelikána šlo o úmyslný trestní čin, který souvisel s exekutorskou činností. Ministr to řekl Lidovým novinám. Podle deníku policie vyšetřuje organizovanou zločineckou skupinu kvůli podvodům a lichvářským praktikám. Makarius vinu popírá.

ČSÚ zveřejní zpřesněné údaje o vývoji ekonomiky

Český statistický úřad zveřejní zpřesněné údaje o vývoji české ekonomiky v loňském čtvrtém čtvrtletí a za celý loňský rok. Podle prvního předběžného odhadu z února růst české ekonomiky loni zpomalil na 2,3 procenta z předloňských 4,6 procenta. Růst podle odhadu zpomalil i v loňském čtvrtém čtvrtletí, kdy HDP meziročně stoupl o 1,7 procenta, zatímco ve třetím čtvrtletí o 1,9 procenta. Za zpomalením loňského růstu stála podle analytiků především nižší investiční aktivita.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek