Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Dnes bude jednat vláda a projedná mimo jiné novelu zákona o sociálních službách, usedne také koalice ohledně dluhopisů Andreje Babiše a v Praze se radní budou zabývat budovou pro Slovanskou epopej. Co se dnes děje doma?

Vláda projedná příspěvky na péči

Vláda projedná novelu zákona o sociálních službách, podle níž by se mohl nejvyšší příspěvek na péči pro lidi, kteří se bez pomoci neobejdou, příští rok zvýšit z 13 200 na 19 200 korun. Norma také předpokládá, že rodiče, jimž se narodí trojčata či čtyřčata, by mohli mít nárok na bezplatnou pečovatelku. Mezi sociální služby by se mohly zařadit paliativní péče a také klokánky a podobná zařízení.

Koalice opět projedná Babišovy korunové dluhopisy

Po dnešním jednání kabinetu se sejdou lídři ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Premiér Bohuslav Sobotka se chce na koaliční radě znovu ptát, jak finanční správa prověřila zdanění výnosů z korunových dluhopisů. Současný ministr financí Andrej Babiš je v minulosti koupil od společnosti Agrofert, kterou tehdy vlastnil. Babiš už dříve Sobotkovi napsal, že daňová správa se kontrolou možných daňových úniků v této souvislosti zabývat nebude. Sobotka to považuje za nedostatečné. Podle sněmovního rozpočtového výboru existuje podezření, že při emisích dluhopisů mohli někteří emitenti a jejich vlastníci zneužít daňové zákony.

Budova pro Slovanskou epopej

Pražští radní se dnes budou zabývat soutěží na návrh galerie pro umístění Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Radní v minulosti již projednali materiál, který vybral jako nejvhodnější lokalitu pro stavbu galerie pozemek na Těšnově. Předmětem dnes projednávaného materiálu by mělo být schválení soutěže na návrh galerie na místě bývalého Denisova nádraží.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek