Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Premiér Sobotka prezidentovi Zemanovi navrhne nového ministra průmyslu a před olomouckým vrchním soudem stane Američan Kevin Dahlgren, který je nepravomocně odsouzený na doživotí za čtyřnásobnou vraždu svých příbuzných v Brně. Co se dnes děje v Česku?

Sobotka navrhne nového ministra průmyslu

Premiér Bohuslav Sobotka sdělí prezidentovi Miloši Zemanovi jméno adepta na post ministra průmyslu a obchodu. Nejčastěji se v souvislosti s funkcí spekuluje o dosavadním náměstkovi na ministerstvu Jiřím Havlíčkovi a předsedovi Správy státních hmotných rezerv Pavlu Švagrovi. Po odvolání Jana Mládka vede rezort sám Sobotka, který ale nehodlá resort nechat neobsazený až do voleb.

Američan stane před vrchním soudem v případu čtyřnásobné vraždy příbuzných

Olomoucký vrchní soud začne řešit odvolání v případu pětadvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena, který je nepravomocně odsouzený na doživotí za čtyřnásobnou vraždu svých příbuzných v Brně. Odvolací soud si před líčením vyžádal vypracování nového znaleckého posudku, který má osvětlit, zda byl Dahlgren při spáchání skutku příčetný. Kvůli případu Kevina Dahlgrena, který byl jako vůbec první občan USA vydán do Česka, se u soudu očekávají mimořádná bezpečnostní opatření i velký zájem médií.

Lidé se mohou rozloučit se zesnulým kardinálem Vlkem

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se dnes lidé mohou přijít poklonit zesnulému kardinálu Miloslavu Vlkovi. Ve věku 84 let podlehl těžké nemoci. Jeho rakev bude vystavena v kapitulním chrámu od 17 do 21 hodin. Další příležitost rozloučit se s kardinálem pak budou mít lidé v pátek v nedalekém kostele sv. Benedikta na Hradčanech. V sobotu se pak v katedrále sv. Víta uskuteční zádušní mše, po které bude jeho tělo pohřbeno do arcibiskupské hrobky.