Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Vláda se bude zabývat migrací i rozpočtem. Soud bude rozhodovat o případné podjatosti soudkyně v procesu s expremiérem Petrem Nečasem a jeho manželkou Janou. A co dalšího se vyplatí dnes sledovat?

Vláda bude řešit rozpočet i migraci

Kabinet bude mimo jiné projednávat návrh zákona o státním rozpočtu pro letošní rok, zprávu o situaci k migraci, či návrh vládního nařízení o investičních fondech a technikách k jejich obhospodařování. Vláda bude rovněž řešit návrh nařízení o stanovení vyměřovacího základu u těch, za které platí zdravotní pojištění stát.

Soud rozhodne o podjatosti soudkyně v procesu s expremiérem

Soud bude v neveřejném zasedání rozhodovat o stížnosti státního zástupce proti tomu, že se soudkyně v kauze tzv. trafik pro poslance označila za nepodjatou. V kauze čelí obžalobě bývalý premiér Petr Nečas, jeho manželka Jana a bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Sobotka chce snížit počty dlouhodobě nezaměstnaných

Na odpoledne je naplánovaná plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody, které se zúčastní i premiér Bohuslav Sobotka s dalšími členy vlády. Hlavními tématy bude strategie snižování počtu dlouhodobě nezaměstnaných, čerpání peněz z evropských fondů či platy zaměstnanců ve veřejných službách.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek