Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Ošetřovatelský zákon, návrh památkového zákona či sociální bydlení proberou poslanci. Premiér Bohuslav Sobotka se sejde s novým koordinátorem digitální agendy Ondřejem Malým a pro středoškoláky začíná termín jarních maturit. Co se dnes vyplatí sledovat?

Ošetřovatelský zákon projednají poslanci

Poslanci by měli projednat v úvodním kole zavedení ošetřovatelského volna, návrh nového zákona o sociálním bydlení a lepší podmínky pro zaměstnávání zdravotně postižených lidí. Ve druhém čtení by se sněmovna mohla zabývat například návrhem nového památkového zákona. Ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné by trvalo podle vládního návrhu až tři měsíce. Lidé by v rámci ošetřovatelského volna dostávali podle předlohy 60 procent základu svého příjmu. Sociální byt měli dostat podle návrhu zákona lidé, kteří půl roku žijí po ubytovnách, ústavech či azylových domech, a také ti, kteří vydávají za přiměřené bydlení přes dvě pětiny svých příjmů a nezůstane jim ani 1,6násobek životního minima.

Bohuslav Sobotka projedná digitální agendu s Malým

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) projedná s novým koordinátorem pro digitální agendu Ondřejem Malým priority pro rozvoj tohoto tématu v České republice. Malého do funkce schválila vláda minulý týden, na pozici nahradil Tomáše Prouzu, který ve funkci skončil v březnu. Malý za svou prioritu považuje odstranění překážek v budování kvalitní internetové infrastruktury, rozvoj e-governmentu především v oblasti služeb pro občany a přípravu státní i soukromé sféry na nová evropská nařízení v čele s ochranou osobních údajů.

Začínají maturity

Začíná jarní termín státních maturit. Dnes budou středoškoláci psát slohovou práci z češtiny. V prvním květnovém týdnu potom písemné zkoušky z ostatních předmětů a didaktické testy. Ke zkoušce jich letos poprvé přijde 69 823, což je o 900 méně než loni. Vyplývá to z údajů Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat), které státní maturity organizuje. Zkouška z českého jazyka a literatury je povinná pro všechny maturanty.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek