Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Bohumír Ďuričko, který zastřelil Václava Kočku mladšího, žádá o propuštění. Odsouzený vrah činu údajně lituje a slíbil, že se polepší. Kardinál Dominik Duka bude sloužit velikonoční mši. Naposled také zazní zvony, které symbolicky odlétají do Říma. A jakým dalším zprávám byste dnes měli věnovat pozornost?

Vrah Ďuričko žádá o propuštění

Okresní soud v Karviné bude znovu jednat o propuštění Bohumíra Ďurička z vězení. Za vraždu Václava Kočky mladšího v roce 2008 si hoteliér odpykává trest 12,5 roku. Událost se stala v roce 2008 v pražské restauraci Monarch po křtu knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Ďuričko a Kočka mladší se dostali do roztržky, při níž Kočka hoteliéra nejméně jednou udeřil do obličeje. Ďuričko pak vytáhl zbraň a třikrát na svého protivníka z bezprostřední vzdálenosti vystřelil. O propuštění požádal po uplynutí dvou třetin trestu. Tvrdí, že činu lituje. Slíbil také, že by se na svobodě zdržel pití alkoholu a že nebude vlastnit zbraň.

Kardinál požehná oleje, dětem začínají prázdniny

Pražský arcibiskup a kardinál Dominik Duka bude sloužit tradiční dopolední mši, která se slaví na Zelený čtvrtek. Missa chrismatis se slouží pouze v katedrálách a žehnají se při ní oleje, které se používají po celý rok při udílení svátostí. Dnes také naposledy zazní kostelní zvony, pak umlknou až do Bílé soboty, protože symbolicky odlétají do Říma. Místo zvonů se ozývají klapačky a řehtačky. Dětem dnes začínají velikonoční prázdniny.

Soud znovu projedná případ zamilované účetní

Před vrchním soudem v Olomouci stane Dana Niederlová, která podle obžaloby vyvedla z firmy na Brněnsku přes 110 milionů korun. Peníze posílala muži, se kterým se znala jen přes internet, sliboval jí šťastný život a manželství. Peníze zmizely na zahraničních účtech, totožnost muže není známá. Je možné, že šlo o organizovanou skupinu. Krajský soud potrestal ženu devíti lety vězení, proti rozsudku se odvolala. Kromě nepodmíněného trestu brněnský soud Niederlové loni v první polovině prosince uložil i desetiletý zákaz činnosti ve vedoucích funkcích a žena firmě také musí uhradit škodu přes 101 milionů korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek