Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Senát bude hlasovat o otcovské dovolené a soud rozhodne o odvoláních v dotační kauze na severu Čech. Jaké další zprávy z domova by vám dnes neměly uniknout? 

Soud rozhodne v kauze ovlivňování evropských dotací na severu Čech

Pražský vrchní soud rozhodne o odvoláních v dotační kauze Regionálního operačního programu severozápad (ROP), ve které byl ředitel tohoto úřadu Petr Kušnierz nepravomocně odsouzen k sedmi rokům vězení. Případ by se tak vrátil k novému soudnímu projednání nebo k policejnímu vyšetřování. Kušnierz totiž začal spolupracovat s policií, což vedlo k loňské razii, při které bylo obviněno 24 lidí včetně bývalé hejtmanky Jany Vaňhové.

Senát bude hlasovat o otcovském volnu a výjimkách z registru smluv

Nárok na placenou týdenní otcovskou dovolenou po narození dítěte chce zavést novela o nemocenském pojištění. Návrh však nemá podporu pravice ani Hospodářské komory. Kromě toho senát rozhodne o tom, zda omezí výjimky ze zveřejňování smluv v jejich registru. Výjimky ze zveřejňování smluv pro všechny státní a městské podniky, pokud mají průmyslovou a obchodní povahu, totiž schválila Poslanecká sněmovna. Podle kritiků by ale v takovém případě nebyly zveřejňovány asi dvě pětiny smluv. Důležité jednání dnes čeká také vládu, která posoudí dva návrhy na zdanění korunových dluhopisů – jeden by dopadl i na Andreje Babiše, který v minulosti nakoupil za 1,5 miliardy korun korunové obligace skupiny Agrofert, kterou tehdy vlastnil.

Sníh a náledí komplikuje dopravu

Na řadě míst České republiky si řidiči musí dávat na silnicích pozor. Důvodem je sníh a náledí. Například v Jeseníkách v noci napadlo až 30 centimetrů sněhu a silnice jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Podobně jsou na tom také obyvatelé horských oblastí na Vsetínsku, kde napadlo až 15 centimetrů sněhu. V Moravskoslezském kraji hrozí kvůli silnému větru tvorba sněhových jazyků. Na Ždársku nebo na Liberecku si řidiči musí dávat pozor na náledí. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek