Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Pokračují jednání ohledně krize vlády. Hnutí ANO požaduje, aby premiér Sobotka podal demisi, a dokud to neudělá, nechce jednat o dalším vývoji. Předseda fotbalové asociace ČR Mirolsav Pelta se cítí v případu zneužití dotací nevinen. A v Česku se budou konat pietní akce k připomínce květnového povstání. Co se dnes vyplatí sledovat?

ANO požaduje, aby Sobotka podal demisi

Politici vládního hnutí ANO jsou připraveni jednat o pokračování vlády nynější koalice a jejím personálním složení až poté, co premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka podá demisi kabinetu. Shodlo se na tom večer předsednictvo hnutí, řekl novinářům místopředseda ANO a ministr životního prostředí Richard Brabec. Vedení i nadále stojí za svým předsedou Andrejem Babišem a nevidí důvod, proč by měl opouštět funkci ministra financí. ČSSD na jeho odchodu trvá a dělá z něj nepřekročitelnou podmínku další spolupráce.

Pelta se cítí nevinen

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, pro kterého žalobci navrhli vazbu v souvislosti s vyšetřováním možného zneužití dotací z ministerstva školství na sport, se cítí nevinen. Podle jeho advokáta Bronislava Šeráka je nejvyšší muž českého fotbalu podezřelý z toho, že měl navádět další dva obviněné - náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu, jak nakládat s dotacemi pro sport. Mělo se tedy podle něj jednat o jakýsi lobbing. Obvodní soud pro Prahu 1 se bude zabývat návrhem na vzetí do vazby Miroslava Pelty.

Oslavy výročí květnového povstání

Česká republika si připomene začátek květnového povstání českého lidu. Pietní akce se budou konat především v Praze na místech, kde před 72 lety povstání začalo. Tedy zejména u budovy Českého rozhlasu, o který povstalci sváděli tvrdé boje s německými jednotkami. V Plzni zároveň začnou každoroční Slavnosti svobody, které připomenou osvobození města americkou armádou. Připomenout oběti obránců rozhlasu si lidé přijdou před sídlo Českého rozhlasu půl hodiny po poledni.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek