Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Vládní krizí se dnes bude zabývat koalice a sněmovna se sejde k mimořádné schůzi kvůli možnému zneužívání médií Andrejem Babišem. Ústavnost postupu prezidenta Miloše Zemana zase projedná senátní komise. Co se dnes vyplatí sledovat?

Vládní krizi bude dnes řešit koalice

Ve Strakově akademii se schází lídři koaličních stran, kteří budou hledat východisko ze současné vládní krize. ČSSD trvá na konci ministra financí Andreje Babiše (ANO), jehož odvolání navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Na večerní hodiny se chystají v několika městech demonstrace namířené proti Babišovi, Zemanovi a na podporu dodržování ústavy. Koaliční radu svolal Sobotka minulý týden poté, co oznámil demisi kabinetu. Během týdne však vyšlo najevo, že prezident by mohl k demisi kabinetu přistoupit tak, že skončí pouze Sobotka. Vládní krizí se dnes bude zabývat také senátní komise, která bude řešit ústavnost postupu prezidenta. 

Nahrávky Andreje Babiše a bývalého redaktora MF Dnes prodiskutuje sněmovna

Sněmovna se dnes sejde na mimořádné schůzi k údajnému zneužívání médií a dalších institucí předsedou hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem. Schůzi vyvolaly opoziční ODS a TOP 09 kvůli nahrávkám, na kterých Babiš hovoří s novinářem svého bývalého deníku o materiálech připravovaných o politických rivalech. Babišovi političtí oponenti včetně premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky ovšem poukazují na to, že v minulosti neříkal pravdu, když prohlašoval, že svá média neovlivňuje. Ministr tvrdí, že se stal obětí cílené provokace. V souvislosti s nahrávkami podal trestní oznámení. 

Ústavní soud se bude zabývat úhradami za zdravotnické prostředky

Ústavní soud se dnes při veřejném jednání bude věnovat způsobu, jak zdravotní pojišťovny stanovují výši úhrad zdravotnických prostředků. Podle návrhu skupiny senátorů, podaného už v roce 2015, je současný systém netransparentní a neústavní. Mezi zdravotnické prostředky patří například vozíky, berle, sluchadla, brýlové čočky a množství dalších, často velmi sofistikovaných pomůcek. Plénum se chce seznámit se současnou praxí zdravotních pojišťoven. Předvolalo jako svědky zástupce Všeobecné zdravotní pojišťovny, Svazu zdravotních pojišťoven, Národní rady osob se zdravotním postižením, oborových asociací a odborných společností.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek