Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Prezident Zeman odlétá na oficiální návštěvu Číny a pražský městský soud projedná vydání ruského hackera do USA či do Ruska. Co se dnes vyplatí sledovat?

Miloš Zeman odletí na návštěvu Číny

Prezident Miloš Zeman večer odletí na návštěvu Číny. Během šestidenního pobytu se setká s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, ruským prezidentem Vladimirem Putinem a promluví na konferenci k projektu nové Hedvábné stezky. V plánu má také řadu schůzek se zástupci čínských úřadů nebo podniků.

Soud bude rozhodovat o vydání hackera do USA či Ruska

Pražský městský soud projedná v pankrácké vazební věznici případné vydání Rusa Jevgenije Nikulina do USA a Ruska. O vydání mladíka zadrženého v českém hlavním městě požádaly ve stejný den obě velmoci. Moskva dříve uvedla, že udělá vše pro to, aby vydání Nikulina do Spojených států zabránila. USA viní Nikulina z útoku na profesní sociální síť Linkedin, za což mu ve Spojených státech hrozí až 30 let vězení a pokuta milion dolarů. Rusko na Nikulina vydalo zatykač kvůli údajné internetové krádeži v řádu desítek tisíc korun.

V Praze začíná pivní festival

Český pivní festival na Letenské pláni představí produkci desítek českých mikro, mini a středních pivovarů, v nabídce nebudou chybět ani česká vína, limonády nebo kávové speciality. Součástí festivalové zahrádky bude i koktejlový bar. Doprovodný festivalový program nabídne hudební vystoupení a workshopy s převážně gastronomickou tématikou.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek