Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Nejužší vedení ČSSD zasedá kvůli vládní krizi, večer pak začíná 72. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Co dalšího se dnes v Česku děje? 

ČSSD řeší vládní krizi i volební kandidátky

ČSSD pravděpodobně nepřistoupí na návrh prezidenta Miloše Zemana, aby z vlády odešli ministr financí Andrej Babiš (ANO) i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Novinářům to dnes při příchodu na ranní jednání špiček strany řekl ministr vnitra a první místopředseda ČSSD Milan Chovanec. Ministr zahraničí a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se vyjádřil skepticky k návrhu hnutí ANO, aby se novou ministryní financí stala dosavadní Babišova náměstkyně Alena Schillerová.. Sobotka minulý týden navrhl odvolání Babiše z vlády, prezident Miloš Zeman ale zatím návrhu nevyhověl.

Začíná hudební festival Pražské jaro

Smetanova Má vlast v podání vídeňských filharmoniků dnes v Obecním domě zahájí 72. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Zahajovací koncert uslyší lidé nejen v pražském Obecním domě, ale také v parku Kampa, kde začne program již v 17:00, a v několika kinech. Pražské jaro zakončí 2. června jeden z nejvýznamnějších skladatelů druhé poloviny 20. století, dirigent Krzysztof Penderecki. Největší tuzemská přehlídka klasické hudby nabídne přes čtyři desítky koncertů.

Pokračuje soud s Rathem

Soud pokračuje v projednávání žaloby na exhejtmana Davida Ratha kvůli dědictví po jeho otci. Rathův bratr Michal se domáhá zneplatnění závěti – zpochybňuje, že testament skutečně napsal a podepsal otec Ratmír. Zároveň tvrdí, že jeho sourozenec zanedbal o svého otce péči. Právnička Davida Ratha to odmítá.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek