Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes sejde s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem kvůli jmenování Aleny Schillerové ministryní financí. Bezpečnostní rada státu se bude zabývat odposlechy Andreje Babiše a novináře Marka Přibila. Jaké další zprávy z domova by vám dnes neměly uniknout?

Sobotka se sejde s Babišem kvůli Schillerové

Na ranní schůzce vládní koalice oznámí Bohuslav Sobotka (ČSSD) hnutí ANO své stanovisko k nominaci Aleny Schillerové do funkce ministryně financí. Sociální demokraté dosavadní náměstkyni vyčítají údajnou pasivitu v kauze vyšetřování jednokorunových dluhopisů, jejichž prostřednictvím podle nich ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš krátil daně.

Bezpečnostní rada státu bude řešit odposlechy

Odpoledne se po pravidelném jednání vlády ve Strakově akademii sejde Bezpečností rada státu. Členové by se měli věnovat okolnostem vzniku odposlechů rozhovorů vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a novináře Marka Přibila. O zařazení tohoto bodu na jednání rady minulý týden požádal předseda koaliční KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Členové rady se budou zabývat i masivním kybernetickým útokem na počítačové systémy světových institucí, které v pátek vyřadily 200 tisíc systémů v 150 zemích. Zasažena byla i Česká republika.

Pražské letiště začne kontrolovat zavazadla kvůli výbušninám

Pražské letiště ode dneška začne kontrolovat přítomnost stop po výbušninách v zavazadlech cestujících. Bezpečnostní pracovníci letiště nově mohou začít otevírat namátkou vybraná zavazadla a hledat v nich pomocí stěru z jejich obsahu stopy po manipulaci s výbušninami. Pasažéry pak letiště vyzvalo, aby pro zabezpečení zavazadel používali zámky, které může bezpečnostní obsluha otevřít bez poškození. Od opatření, které je běžné například na letištích v USA nebo sousedním Německu, si letiště slibuje vyšší bezpečnost cestujících.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek