Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Hospodářská komora si vybere nového prezidenta a soud začne projednávat kauzu letounů CASA. A co dalšího se vyplatí dnes sledovat?

Hospodářská komora vybere nového prezidenta

Tři stovky delegátů Hospodářské komory České republiky zvolí na celostátním sněmu v Praze prezidenta komory a další členy představenstva a dozorčí rady. Nominován do čela organizace, která je největším zástupcem podnikatelů v Česku, byl dosavadní prezident Vladimír Dlouhý. Ten uvedl, že ačkoli Hospodářská komora pod jeho vedením posílila svůj vliv a zlepšila služby, stále není spokojena s podmínkami pro podnikání v Česku, které tak zůstanou prioritou i v dalším tříletém prezidentském období.

Soud začne projednávat kauzu nákupu letounů CASA

Soud dnes začne po téměř pěti letech projednávat kauzu nákupu letadel CASA, v níž čelí obvinění někdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová a bývalý šéf ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk. Oběma hrozí až desetileté vězení za zneužití pravomoci veřejného činitele a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Oba vinu odmítají.

Poslanci budou hlasovat o výjimkách ze zveřejňování smluv

Poslanci budou odpoledne hlasovat o podobě sporné novely zákona o internetovém registru smluv, následně by se měli zabývat předlohami ve druhém čtení. K nim patří předloha o zvýšení kontroly zpravodajských služeb a návrh nového památkového zákona. Registr smluv má být prvním bodem schůze sněmovny. Dolní komora o něm bude rozhodovat potom, co jí normu vrátil Senát. Senátoři nechtějí, aby se povinnost zveřejňovat smlouvy na internetu netýkala státních podniků a části společností s většinovou účastí státu, krajů a obcí. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek