Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Andrej Babiš by měl premiéru Bohuslavu Sobotkovi představit kandidáta na post ministra financí. Mluví se o třech pravděpodobných jménech. Prezident Miloš Zeman ukončí oficiální návštěvu Číny a zamíří zpět do Česka, kde se proti němu chystají další demonstrace. A co dalšího se dnes děje?

Babiš představí Sobotkovi dalšího kandidáta na post ministra financí

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš představí premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) kandidáta na nového ministra financí. Vedení ANO zvažuje tři kandidáty. Jedním z nich je předseda hospodářského výboru Sněmovny Ivan Pilný. Dalšími údajně ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová nebo ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Babiš předpokládá, že premiér navrženého kandidáta přijme. Sobotka v pondělí odmítl návrh, aby se Babišovým nástupcem v čele ministerstva financí stal dosavadní ministr životního prostředí Richard Brabec. Nepřijal ani nominaci Babišovy náměstkyně Aleny Schillerové.

Zeman ukončí návštěvu Číny

Prezident Miloš Zeman zakončí v Šanghaji svou šestidenní návštěvu Číny. Setká se nejprve s primátorem přímořské megapole Jing Jungem, poté se zúčastní semináře o cestovním ruchu a investicích. Během schůzky se šanghajským primátorem bude podepsáno několik memorand mezi českými a čínskými úřady či firmami. Podepsána má být také dohoda o navázání partnerství mezi Prahou a Šanghají. V programu má prezident také setkání se zástupci letecké společnosti China Eastern a finanční a energetické firmy CEFC.

Pokračují demonstrace z minulého týdne proti Babišovi a Zemanovi

V Praze a dalších sedmi městech Česka se večer znovu chystají demonstrace namířené proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi, prezidentovi Miloši Zemanovi a na podporu dodržování ústavy. Akce jsou pokračováním protestů ze středy minulého týdne, kterých se účastnily tisíce lidí. Demonstrace začnou v 18:00. V Praze se lidé sejdou na Václavském náměstí, po zhruba hodinovém programu se podle svolavatelů vydá pochod na Pražský hrad. Na facebooku zájem o akci vyjádřilo 10 000 lidí a účast přislíbilo 4 600 lidí. Minulý týden ve středu se na Václavském náměstí sešly tisíce lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek