Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Poslanci dnes rozhodnou o novele týkající se snížení hluku na letištích. ČSSD bude jednat o kandidátkách do sněmovních voleb a studenti se dozví výsledky maturitních zkoušek. Co by vám dnes nemělo uniknout? 

Novela o snížení hluku na letištích

Sněmovna dnes bude hlasovat o novele, jejímž hlavním cílem je přispět ke snížení hluku na letištích. Poslanci v jejím rámci rozhodnou o pozměňovacím návrhu, podle něhož by piloti kvůli jejich nedostatku na pracovním trhu mohli létat pro aerolinky i na živnostenské oprávnění. Úprava o práci pilotů na živnostenské oprávnění by měla pomoci řešit problém s nedostatkem pilotů vyvolaným odchody do zahraničí. K vládní novele se sešly i protichůdné pozměňovací návrhy na řešení vztahů mezi vlastníky pozemků a provozovateli letišť.

ČSSD bude řešit kandidátky do voleb

Po několika zasedáních, kde řešily špičky ČSSD především postoje strany ve vládní krizi, by se na dnešním jednání předsednictva strany mělo hovořit hlavně o kandidátkách do sněmovních voleb. Sociální demokracii zbývá schválit podobu osmi listin, největší diskuse by se mohly týkat Prahy či Moravskoslezského kraje. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v úterý ČTK řekl, že by projednávání kandidátek na dnešním zasedání rád dokončil. Po předsednictvu se totiž k listinám musí vyjádřit ještě členové v jednotlivých krajích prostřednictví referenda. Lídři musí získat nadpoloviční většinu hlasů členů v regionu.

Výsledky maturitních zkoušek

Veřejnost se dnes dozví výsledky letošního jarního termínu státních maturitních testů a jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol. Na tiskové konferenci je představí ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Jiří Zíka. K prvnímu pokusu se letos přihlásilo 69.823 středoškoláků, což bylo zhruba o 900 méně než loni. Jednotné přijímačky se letos konaly plošně poprvé a šlo k nim 86.378 dětí. Maturitní testy se letos psaly od 2. do 5. května, sloh z češtiny už 11. dubna. Přijímací zkoušky se konaly během dubna a dva náhradní termíny byly minulý týden.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek