Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Vrah Jiří Kajínek opustil věznici a je po víc než dvou desetiletích volný. Prezident Zeman prostřednictvím svého mluvčího oznámil, že ve středu odvolá ministra Andreje Babiše. Na jeho místo v nejbližší době nastoupí jeho spolustraník Ivan Pilný, který se s hlavou státu odpoledne sešel. A co dalšího se dnes v Česku dělo?

Kajínek opustil věznici, na svobodě je po 23 letech

Jiří Kajínek je na svobodě, po poledni opustil na základě milosti prezidenta Miloše Zemana rýnovickou věznici. Novinářům poděkoval za to, že na něj několik dnů čekali, poděkoval také lidem, kteří ho léta podporovali. Uvedl mimo jiné, že má pracovní příležitosti nebo že mu milost sliboval už prezident Havel a kritizoval vězeňství. Součástí milosti je sedmiletá podmínka, při níž se Kajínek nesmí dopustit trestného činu.

Prezident Zeman zítra odvolá ministra Babiše

Prezident Miloš Zeman ve středu odvolá Andreje Babiše z vlády a jmenuje ministrem financí Ivana Pilného (oba ANO). Ten se s prezidentem odpoledne sešel na Hradě a nastínil své plány ve funkci - mimo jiné uvedl, že by chtěl připravit změny daňového systému.

ODS žádá, aby sněmovna prověřila hospodaření ANO

ODS vyzvala kontrolní výbor sněmovny, aby prověřil hospodaření hnutí ANO. Kvůli milionovému daru od bývalého člena Davida Rusňáka, který chybí ve výroční zprávě hnutí za rok 2014, mluví občanští demokraté o možné existenci černých fondů. Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura označil za nepřijatelné, aby milionové dary na volební kampaň ve výroční zprávě chyběly. Vlastník investiční skupiny DRFG Rusňák je jedním z 18 obviněných v kauze úniku informací z policejních databází. Rusňák byl členem a sponzorem ANO a je také zetěm Aleny Schillerové, náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO). 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek