Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Sociální demokraté zkritizovali návrh rozpočtu na rok 2018 z pera bývalého ministra financí Andreje Babiše. Podle ČSSD je šitý horkou jehlou a chybí v něm miliardy na spolufinancování fondů EU nebo na investice. Jaké zprávy dnes zahýbaly Českem? 

ČSSD zkritizovala rozpočet na rok 2018

ČSSD ostře zkritizovala návrh rozpočtu na příští rok, který připravil bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO). Podle koaličních sociálních demokratů je šitý horkou jehlou a chybí v něm miliardy například na spolufinancování fondů EU nebo na investice. Více peněz požadují ministerstva školství, práce a sociálních, zdravotnictví, vnitra ale i průmyslu a obchodu. Ministerstvo financí kritiku odmítá a tvrdí, že ČSSD jen mate veřejnost.

Vnitro popřelo, že by terorista z Manchesteru letěl přes Prahu

Německý list Der Tagesspiegel přišel s informací, že se manchesterský útočník Salmán Abádí před útokem pohyboval v Praze, kterou měl 18. května využít jako místo pro mezipřistání na cestě z Libye. Informaci odpoledne popřel ministr vnitra Milan Chovanec. „Od zahraničních partnerů známe leteckou trasu osoby zmiňované médii v souvislosti s útokem v Manchesteru. Mohu potvrdit, že informace, že by tato osoba letěla přes Prahu, není pravdivá,“ napsal na twitteru.

Ve sněmovně bylo dusno kvůli komunistům

Při dnešních písemných interpelacích nastala slovní přestřelka mezi ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a poslanci KSČM. V jednu chvíli se v jednacím sále dokonce ozvalo bušení do lavice. Stalo se tak poté, co Herman označil za hanbu české politiky přítomnost komunistů v Parlamentu. Projednávanou interpelaci vznesl předseda KSČM Vojtěch Filip na ministra obrany Martina Stropnického (ANO). Týkala se spolupráce české čtvrté brigády rychlého nasazení a německé 10. obrněné divize. Filip mimo jiné kritizoval to, že se tak česká jednotka podřídí německému velení, Stropnický to odmítl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek