Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

V záchytném zařízení na Plzeňsku se vzbouřili cizinci. Situaci musela uklidňovat zásahová jednotka. Podle posledního průzkumu veřejného mínění by podzimní sněmovní volby vyhrálo hnutí ANO. Lidovci v koalici se Starosty by se do Sněmovny nedostali. A co dalšího se dnes v Česku dělo?

Na Plzeňsku se vzbouřili uprchlíci

Část cizinců v záchytném zařízení v Balkové na Plzeňsku se vzbouřila. Na místě musela zakročit zásahová jednotka, které se podařilo incident během několika desítek minut vyřešit. Ministra vnitra Milan Chovanec nepokoje odsoudil. Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové je kolem poledne vyvolali dva občané Nigérie, kteří zahájili vzpouru proti policii. Přidalo se k nim dalších 13 cizinců. Podle ministra vnitra Milana Chovance se spouštěčem nejspíše stala skutečnost, že jeden z cizinců obdržel příkaz o vyhoštění.

Volby by vyhrálo ANO, do Sněmovny by se nedostali lidovci se Starosty

Sněmovní volby by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 28,5 procenta, druhá ČSSD by měla 17 procent. Obě strany si ale po nedávné vládní krizi pohoršily. Do Sněmovny by se nedostala koalice KDU-ČSL a hnutí STAN, která by získala 7,4 procenta hlasů, ale potřebuje deset procent. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Focus. Ve Sněmovně by měla zastoupení také KSČM, pro kterou by se rozhodlo 14 procent voličů. Na čtvrtém místě by skončila ODS se ziskem 10,8 procenta a pátá TOP 09 s 9,8 procenta. Pod hranicí pěti procent by skončila SPD, Piráti i Zelení. K volbám by dorazilo 49 procent dotázaných.

Tripartita se neshodla na růstu minimální mzdy

Tripartita se dnes nedohodla na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. Souhlasila ale s tím, že by se měl připravit návrh modelu valorizace, podle něhož by nejnižší výdělek mohl pravidelně růst v dalších letech. Premiér Bohuslav Sobotka novinářům řekl, že by jeho kabinet o růstu pro příští rok mohl rozhodnout v červnu, nejpozději v červenci. Minimální mzda činí 11 000 korun. Odboráři požadují přidání o 1 500 korun. Podle zaměstnavatelů by to mělo být o 800 korun. Resort práce předloží vládě návrh na zvednutí o 1 200 korun na 12 200 korun. Rozhodne kabinet, a to do letošních sněmovních voleb.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek