Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Češi začali nahlašovat kuřáky v hospodách. První oznámení evidovala police hned v úvodních minutách účinnosti nového zákona. Prezident Miloš Zeman podle webu Demagog.cz při návštěvě Jihomoravského kraje lhal. Zemřel světově proslulý dirigent Jiří Bělohlávek. Co důležitého se v Česku dnes děje?

Češi udávají kuřáky v hospodách

Více práce má po začátku účinnosti protikuřáckého zákona policie. Lidé kuřáky nahlašovali hned po půlnoci na 31. května, kdy nařízení vstoupilo v platnost. Pražští strážníci také zaznamenali za poslední dvě noci zhruba dvojnásobný počet oznámení rušení nočního klidu. Zda to souvisí se začátkem platnosti protikuřáckého zákona, není jasné. Speciální akci na kontrolu dodržování zákona městská policie nedělala a nechystá se k ní, vše řeší v rámci běžné hlídkové činnosti. Praha udělala kampaň upozorňující na zákaz a rozdávala v ulicích kapesní popelníky.

Zeman během návštěvy kraje lhal

Prezident Miloš Zeman během návštěvy Jihomoravského kraje několikrát lhal. Vyplývá to ze zjištění webu Demagog.cz, který výroky hlavy státu ověřil. Stránka uvedla, že si prezident při vybraných setkáních s místními občany vymýšlel skoro stejně často, jako říkal pravdu. Demagog.cz vybral z návštěvy prezidenta na Jižní Moravě setkání s občany v Ivančičích, Kozojídkách a Kuřimi.

Zemřel dirigent Jiří Bělohlávek

Ve středu večer zemřel významný český dirigent Jiří Bělohlávek. Dlouhodobě působil jako šéfdirigent a hudební ředitel České filharmonie, dříve vedl proslulý londýnský Symfonický orchestr BBC. Osobnosti z Česka i ze světa označili Bělohlávkovo úmrtí za výraznou ztrátu. Připomínají také jeho zásluhy na propagaci české hudby v zahraničí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek