Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Vláda rozhodla, že na základě unijních kvót na přerozdělování uprchlíků už Česko nepřijme žádné migranty z Itálie a Řecka. Podle ministra vnitra Milana Chovance začne jeho rezort připravovat obranu proti případnému řízení, které by proti Česku mohla vyvolat Evropská komise. Jaké další zprávy z domova by vám dnes neměly uniknout?

Česko už nepřijme žádného migranta na základě unijních kvót, rozhodla vláda

Česká republika na základě unijních přerozdělovacích kvót nepřijme už žádné migranty z Itálie a Řecka. Novinářům to po dnešním jednání kabinetu řekl ministr vnitra Milan Chovanec. Vláda systém kvót označila za nefunkční a ke svému kroku se rozhodla i na základě zhoršené bezpečnostní situace, dodal ministr. Ministerstvo vnitra bude připravovat obranu pro případné řízení, které by mohla kvůli nedodržování závazku vyvolat Evropská komise.

Jednání Ztohoven bylo podle soudu namířeno proti hodnotám společnosti

Jednání umělců ze skupiny Ztohoven bylo namířeno proti hodnotám společnosti, uvedl v odůvodnění dubnového odsuzujícího rozsudku nad trojicí performerů Obvodní soud pro Prahu 1. Soudkyně Šárka Šantorová vycházela z rozhodnutí odvolacího pražského městského soudu, který jí fakticky nařídil uznat muže vinnými. Původně je přitom obžaloby zprostila. David Hons, Matěj Hájek a Filip Crhák čelí obžalobě kvůli tomu, že v září 2015 vyvěsili nad Pražským hradem obří červené trenýrky místo prezidentské standarty.

Zeman odmítl ocenit Jana Kubiše

Slovenský prezident Andrej Kiska chtěl společně se svým českým protějškem Milošem Zemanem ocenit parašutisty - Slováka Josefa Gabčíka a Čecha Jana Kubiše - kteří před 75 lety provedli v Praze atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Uvedl to týdeník Respekt. Pražský hrad podle něj ale společnou iniciativu odmítl, důvody přitom nesdělil. Kiska sám proto na Slovensku před dvěma týdny povýšil do hodnosti generálmajora Josefa Gabčíka. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček informaci označil za lež. Mluvčí slovenského prezidenta celou záležitost nekomentoval.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek