Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Sněmovna by mohla už zítra rozhodovat o vydání poslanců Novotného a Borka, kteří jsou obvinění z machinací s dotacemi. Poslanecké výbory dnes podpořily jejich vydání. Vrchní soud potvrdil trest pro vraha pražských taxikářů. Do vězení jde na doživotí. A co dalšího se dnes u nás dělo?

Sněmovna pravděpodobně vydá obviněné poslance, doporučily to výbory

Sněmovna zřejmě vydá Josefa Novotného (ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) k trestnímu stíhání. Plénu to doporučil mandátový a imunitní výbor. Policie chce oba poslance obvinit v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Dolní komora by mohla o vydání rozhodnout podle informací Němcové ve středu. Borka a Novotný jsou podezřelí z poškození finančních zájmů Evropské unie a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Jednoho z nich policie podezírá také ze zneužití pravomoci úřední osoby a účasti na organizované zločinecké skupině.

Trest pro vraha taxikářů platí. Dostal doživotí

Doživotní trest pro Davida Virguláka za vraždy tří taxikářů v hlavním městě platí. Nejpřísnější možné potrestání mu dnes pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Podle rozsudku zastřelil Virgulák trojici náhodně vybraných mužů proto, aby si opatřil peníze na drogy. Šestatřicetiletý muž vinu popíral. První taxikář zemřel v lednu 2014, další dva během jediné noci v dubnu téhož roku. V autech zavražděných taxikářů se našly Virgulákovy pachové stopy. Všechny tři skutky spojuje také stejný typ zbraně, kterou však policie nenašla. Virgulák, jenž byl v minulosti dvacetkrát soudně trestán za krádeže, měl navíc u sebe peněženku jedné z obětí. Hájil se tím, že ji našel.

Poslanci chtějí uspíšit přijetí eura, více než polovina firem to nepovažuje za důležité

ČSSD chce, aby Česko rychle vstoupilo do mechanismu směnných kurzů ERM II, který je předstupněm pro zavedení jednotné evropské měny. Euro chtějí zavést i KDU-ČSL, hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a TOP 09. Společnou měnu naopak na dnešní debatě pořádané Hospodářskou komorou ČR odmítla ODS. Proti rychlému zavádění eura se ve Sněmovně vymezilo i hnutí ANO. Hospodářská komora dnes zveřejnila výsledky průzkumu mezi svými členy, v němž 56 procent dotázaných firem nepovažuje otázku přijetí eura za natolik aktuální, aby se jí nová vláda zabývala zkraje svého funkčního období. Opačného názoru je 24 procent firem, pětina dotázaných nemá vyhraněný názor.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek