Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Hrad měl podle důvěryhodných zdrojů tlačit na policisty, aby opět otevřeli případ Kajínek, firma Agrofert obvinila bývalého senátora z vloupání do areálu firmy. Co dalšího se v Čechách děje právě teď?

Hrad před lety tlačil na policisty, aby otevřeli případ Kajínek

Kancléř Vratislav Mynář a zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš měli tlačit na policisty, aby znovu otevřeli případ Jiřího Kajínka, uvedlo v pátek rádio Radiožurnál s odvoláním na nejmenované zdroje. Hrad chtěl údajně rozvířit kolem případu pochybnosti tak, aby prezident Miloš Zeman měl připravenou půdu pro udělení milosti během prezidentské kampaně. Případ měl údajně otevřít policejní tým Tempus, který má na starosti staré neobjasněné případy.

Agrofert obvinil bývalého senátora, že se vloupal do areálu firmy

Společnost Agrofert, kterou do svěřeneckého fondu vložil bývalý vicepremiér Andrej Babiš, dnes obvinila bývalého lidoveckého senátora Jiřího Stodůlku, že vnikl do jednoho z jejích závodů a fotografoval areál. Stodůlka měl po zadržení uvést, že konal na pokyn náměstka ministra zemědělství Jiřího Jirsy z KDU-ČSL. Jirsa obvinění odmítl. „Pan náměstek Jirsa jednoznačně popírá, že by kohokoliv úkoloval či naváděl k jakémukoliv nelegálnímu jednání,“ vzkázal Jirsa.

Krejčířova vila za Prahou zůstává v exekuci, manželka u soudu ostrouhala

Luxusní vila Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy dál náleží do exekuce, do níž se uprchlý zločinec dostal kvůli dluhům. Přestože je stavba napsaná na Krejčířovu manželku Kateřinu, která se jej snažila z exekuce vyloučit, její dovolání proti pravomocnému verdiktu Nejvyšší soud odmítl. Krejčířová tvrdila, že vilu sama koupila za 23 milionů korun, které dostala od Krejčířova otce. Soudy tomu však neuvěřily, nemovitost považovaly za společné jmění manželů, na které se exekuce vztahuje.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek