Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Prezident Miloš Zeman je rozhodnutý odejít z politiky, pokud volby příští rok nevyhraje. Uvedl taky, že by podpořil vyhlášení referenda o setrvání v EU. Lídr hnutí ANO Andrej Babiš vydal knihu o tom, jak by podle něj mělo Česko vypadat v roce 2035. Jinými slovy představil svůj dlouhodobý program. Podle něj by v té době měli Češi už mluvit plynně anglicky a umět programovat. A co dalšího se dnes dělo?

Pokud Zeman nevyhraje volby, odejde z politiky

Pokud prezident Miloš Zeman prohraje příští rok volby, odejde z politiky. Odjel by podle svých slov na Vysočinu a četl by si knihy v houpacím křesle. Zeman to řekl na Žofínském fóru v Praze. Prezident tam taky uvedl, že by podpořil referendum o setrvání v EU. Sám by prý hlasoval pro pokračování členství v evropském společenství. Současný prezident se uchází o druhé funkční období a patří mezi favority. Podle posledních průzkumů ale jeho protivníci získávají stále větší podporu.

Babiš vydal knihu o tom, jak má Česko vypadat v roce 2035

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v Praze oficiálně představil vizi do roku 2035. Při jejím sestavování se prý inspiroval Janem Antonínem Baťou. Ve zhruba třísetstránkové publikaci Babiš mimo jiné píše o tom, že za 18 let by Česko měla propojit moderní dopravní infrastruktura a že v energetice by měla země spoléhat na jadernou energii a obnovitelné zdroje. Budoucnost podle něj bude vyžadovat, aby Češi mluvili plynně anglicky a většina z nich uměla programovat.

Zaorálek navrhnul Sobotkovi, aby kandidoval na prezidenta

Zda ČSSD nasadí do prezidentských voleb vlastního kandidáta, nebo podpoří nějakého z těch, kteří už ohlásili kandidaturu, stále není jasné. Podle nového volebního lídra strany Lubomíra Zaorálka by ČSSD svého kandidáta nasadit měla. Dokonce s takovým návrhem oslovil premiéra a odcházejícího šéfa strany Bohuslava Sobotku. Premiér a odcházející šéf ČSSD však nabídku znovu odmítl, chce dál vést kandidátku pro sněmovní volby na jižní Moravě.