Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Požár v Plané na Tachovsku vyvolal sérii výbuchů propan-butanových lahví. Jedna osoba na místě zemřela, dvě další byly zraněny. Jaké další zprávy z domova by vás dnes neměly minout? 

V Plané vybuchovaly při požáru tlakové lahve. Jedna osoba zemřela

V Plané na Tachovsku dnes několik hodin hořel sklad propan-butanových lahví. Z 500 tlakových lahví bylo prázdných asi jen sto. Požár vyvolal sérii řetězových výbuchů – svědci jich napočítali na 90. Zdravotníci na místě ošetřili dvě osoby, jeden člověk na místě zemřel. Z okolních domů bylo zároveň evakuováno zhruba 20 lidí. Oheň, který podle velícího důstojníka hasičů Pavla Musila způsobil škody za miliony, byl nahlášen po 10 hodině dopoledne.

Poslanci schválili hrstku zákonů, pak se rozutekli na víkend

Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu veterinárního zákona, která má od roku 2020 zavést povinné čipování psů. Kromě toho dali poslanci zelenou stykovému zákonu, který upravuje vztahy mezi sněmovou a Senátem. Odhlasovali také novelu o pojistném na veřejném zdravotním pojištění, nižší limity pro doplatky za léky a přísnější pravidla pro používání přípravků na ochranu rostlin. Jednací den však skončil o 1,5 hodiny dřív, poslanci se totiž rozutekli na víkend. Kvůli jejich nízkému počtu nebylo možné rozhodnout o návrhu na zamítnutí předlohy poslanců ODS, jež by obnovila praktické lékařství pro děti a dorost jako základní obor specializačního vzdělávání.

Hygienici vyzývají k očkování proti spalničkám. Nakažených je 130

Spalničkami, které Moravskoslezský kraj zasáhly na konci března, se dosud v regionu nakazilo 130 lidí. Mezi nemocnými bylo i 19 zdravotníků. Přestože hygienici poslední případ onemocnění zaregistrovali 12. června, zatím podle nich nelze hovořit o tom, že by ohnisko nákazy vyhaslo. V souvislosti s prázdninami a předpokladem četnějších cest za hranice republiky hygienici upozorňují na fakt, že se s epidemií spalniček potýkají i další evropské země jako Itálie, Německo, Rakousko, Anglie, Rumunsko či Bulharsko. Vyzvali proto rodiče, aby zejména v případech, kdy budou cestovat do těchto zemí, očkování dětí neodkládali.