Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Ivo Rittig byl v kauze Oleo Chemical zproštěn viny a za podivných okolností povýšil ministr průmyslu Jan Mládek svého poradce. Jaké další zprávy z domova byste dnes měli vědět?

Rittig vyvázl z kauzy Oleo Chemical bez trestu

Pražský městský soud v kauze Oleo Chemical zprostil lobbistu Iva Rittiga viny. Do vězení naopak poslal jeho obchodního partnera Petera Kmetě a bývalé majitele společnosti Michala Urbánka a Kamila Jirounka, kteří podle obžaloby ze společnosti vyvedli 20 milionů korun. Až na účetního, který usiluje o pozici spolupracujícího obviněného, všichni vinu popírají. Verdikt není pravomocný.

Za podivných okolností byl povýšen Mládkův poradce

Jako mávnutím proutku se z poradce ministra průmyslu pro elektronické komunikace Lubomíra Bokštefla stal politický náměstek, kterého dnes do funkce jmenoval šéf rezortu Jan Mládek. Podle informací INFO.CZ souvisí Bokšteflovo povýšení s pořadem Otázky Václava Moravce (OVM), který se má v neděli věnovat regulaci telekomunikačních operátorů. Do diskuzního pořadu byl původně pozván samotný ministr, který to ale odmítl a místo sebe chtěl do klání s šéfem telekomunikačního úřadu Jaromírem Novákem vyslat právě Bokštefla. Poradce ale nemá podle tvůrců OVM dostatečné kompetence, požadovali proto účast alespoň na úrovni náměstka a tím se dnes poradce stal. Že bylo důvodem to, aby mohl do nedělního pořadu, MPO popírá s tím, že „jde o spekulace“.

Agrotec se dopustil trestného činu, trestu se ale vyhne

Firma Agrotec, která spadá do svěřenských fondů ministra financí Andreje Babiše, podle státního zástupce Zdeňka Matuly spáchala trestný čin. Hustopečská firma z něj byla obžalována v případě údajné manipulace se zakázkami České pošty. Soud ale její stíhání zastavil, protože vynaložila veškeré úsilí, aby protiprávnímu jednání zabránila – to podle nové legislativy stačí. Žalobce se ale nechce vzdát a proti rozhodnutí podal stížnost.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek