Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

ČSSD vzbudila rozruch předvolebním slibem, že víc zdaní bohatší. Prezident Zeman ve sněmovně přesvědčoval zákonodárce, že Senátní verze zákona o národních parcích je lepší, a řekl, že pokud projde ta sněmovní, bude ji vetovat. Jaké zprávy z domova by vám dnes neměly uniknout?  

ČSSD chce zvýšit zdanění vyšších příjmů

Sociální demokraté chtějí jít do podzimních voleb s plánem daňové reformy, podle které by lidé vydělávající vyšší částky měli platit víc na daních, naopak ulevit chtějí lidem s nízkými příjmy. Do hrubého měsíčního příjmu ve výši 30 000 korun by daň měla být 12 procent, u výdělků nad 50 000 korun měsíčně naopak 32 procent. Progresivní zdanění by ČSSD ráda viděla i u firem. Sazby daně by podle výše zisku měly být 14, 19 nebo 24 procent. Plán strany premiéra Bohuslava Sobotky se okamžitě setkal se silnou vlnou kritiky opozice i ekonomů.

Zeman podpořil senátní novelu zákona o národních parcích

Poslanci dnes měli schvalovat zákon o národních parcích. Většina stran byla připravená hlasovat pro sněmovní verzi, pro senátní jsou poslanci ODS. Tu prosazuje také prezident Miloš Zeman, který v poslanecké sněmovně osobně vystoupil. Senátní verze plánuje změnit část o účelu národních parků a zrušit rozdělování parků do jednotlivých zón podle stupně ochrany. Prezident se během projevu postavil i proti zvětšování bezzásahových zón na Šumavě. „Pokud se budou dále zvětšovat bezzásahové zóny, tak se setkáme s tím, že už uschne i zbytek Šumavy,“ prohlásil.

Sobotka chce o korunových dluhopisech jednat s daňovou správou

Premiér Bohuslav Sobotka se bude dál zabývat otázkami kolem zdanění korunových dluhopisů, které ministr financí Andrej Babiš nakoupil od společnosti Agrofert v roce 2013. Odpověď, kterou mu v dopise Babiš poskytl, totiž považuje za nedostatečnou, a vysvětlení proto bude požadovat po daňové správě. Reagoval tak na dopis ministra financí, ve kterém Babiš Sobotkovi napsal, že finanční úřady daňové kontroly kvůli nezdanění výnosů z korunových dluhopisů plošně provádět nebudou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek