Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Premiér Bohuslav Sobotka jednal s prezidentem Milošem Zemanem o tom, kdo místo Jana Mládka povede ministerstvo průmyslu a obchodu. Zeman prý vyhoví návrhu předsedy vlády a vedením resortu jej dočasně pověří, dokud nenajde vhodného kandidáta. A poslanci za hnutí ANO se rozhodli podat ústavní stížnost na lex Babiš, protože se podle nich zaměřuje jen na předsedu jejich strany. Přehled dnešního dění v Česku.

Nástupce Mládka je stále neznámý, ministerstvo dočasně povede Sobotka

Jméno nástupce odcházejícího ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka stále není známé. Bohuslav Sobotka ani po setkání s prezidentem neupřesnil, kdo by měl resort vést. Zatím se prý ministerstva ujme sám, nového adepta na ministerský post chce oznámit až po sjezdu ČSSD, který začíná 10. března. V debatách nejčastěji zaznívá jméno vládního zmocněnce pro digitalizaci Tomáše Prouzy. Spekuluje se také o Mládkovu náměstkovi Jiřím Havlíčkovi nebo o někdejším ministrovi průmyslu Milanu Urbanovi. 

ANO podává ústavní stížnost na lex Babiš

Poslanci hnutí ANO podávají ústavní stížnost kvůli zákonu o střetu zájmů. Takzvaný lex Babiš je podle nich šikanou jednoho člověka, kterým je předseda strany a podnikatel Andrej Babiš. Stížnost má několik částí. Kromě omezení práva vlastnit majetek a svobodně podnikat napadá také to, že zákon údajně popírá právo účastnit se správy věcí veřejných, stejně jako právo na rovný přístup k veřejným funkcím. Stěžovatelé také poukazují na to, že legislativní proces při přijímání zákona byl podle nich netransparentní a zmatečný.

Po explozích v Poličských strojírnách zůstalo 19 raněných, nebezpečí trvá

Při sérii výbuchů v Poličských strojírnách se zranilo 19 lidí. Podle policie stále hrozí další exploze. Lidé z okolí se museli evakuovat. Areál strojíren se nachází v místní části Poličky, nazvané Bořiny. Dvě přístupové silnice policie rovněž uzavřela, aby tam nikdo nemohl vjet. Kvůli havárii hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a na místo vyslali 13 jednotek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek