Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

První Čech, který se chtěl v Sýrii připojit k Islámskému státu, stráví ve vězení tři a čtvrt roku. Nebezpečí v Poličských strojírnách trvá, pyrotechnici se ještě nedostali k epicentru výbuchů. A co dalšího se dnes v Česku stalo?

První Čech, který se chtěl přidat k islamistům, míří do vězení

Krajský soud v Plzni poslal dvaadvacetiletého Jana Silovského na tři a čtvrt roku do věznice s dohledem. Silovský je první Čech souzený za to, že se chtěl přidat v Sýrii k teroristické organizaci Islámský stát. Soud mu rovněž uložil ochranné ambulantní psychiatrické léčení, což navrhoval státní zástupce i obhajoba. Muži hrozilo za přípravu teroristického útoku až 20 let vězení, případně doživotí.

Ve strojírnách v Poličce dál hrozí výbuchy

V areálu Poličských strojíren, kde včera série výbuchů a následný požár zranily 19 lidí, dál zasahují pyrotechnici se speciálním tankem. Kvůli riziku dalších explozí se nemohli dostat přímo do epicentra, letecké snímky ale odhalují míru destrukce. Výbuch TNT v lisu na trhavinu zcela zničil část budovy. Obyvatelé z nejbližšího okolí areálu museli noc strávit mimo domovy, večer už se ale podle policie budou moct začít vracet.

Poslanci schválili otcovskou dovolenou, platit bude asi od příštího roku

Sněmovna dnes schválila placenou týdenní dovolenou pro muže, kterým se narodilo dítě. Novela by měla platit od ledna či února 2018. Otcové by mohli podle novely, kterou teď dostanou k posouzení senátoři, nastoupit na týdenní volno do šesti týdnů po narození potomka. Pokud odváděli nemocenské pojištění, dostávali by z něj 70 procent vyměřovacího základu svého příjmu, tedy stejně jako ženy na mateřské.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek