Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Lidovci by po květnovém sjezdu mohli měnit vedení. O post šéfa strany se možná bude ucházet senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který už v čele KDU-ČSL v minulosti stál. Podle Čunka lidovcům chybí chuť vyhrát a současný předseda Pavel Bělobrádek má nejen jinou povahu, ale hlavně menší politické i životní zkušenosti než on. Co dalšího podstatného se děje právě teď? 

Obmění lidovci vedení?

„Chybí nám esprit, leadership. Musíme mít v sobě touhu vyhrát, ne hrát... U lidovců je takový zvyk, že když není problém, tak se to zdá dobré. A já si myslím, že je to hrozně špatně,“ uvedl Jiří Čunek v rozhovoru pro Seznam zprávy. Někdejší předseda strany však ještě zcela rozhodnutý jít do souboje o post šéfa lidovců není. Rozhodnout se prý může až přímo na květnovém volebním sjezdu.

Vražedkyně ze Smíchova 

Pražský městský soud se začal zabývat případem Michelle Sudků, která loni v létě ubodala zákaznici v nákupním centru na pražském Smíchově. Dva týdny před událostí se pokusila uškrtit dívku v kavárně na Újezdě. Policisté ji převezli do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, odkud byla po dvou týdnech propuštěna a bezprostředně poté vraždila. Sudků tvrdí, že byla v době vraždy nepříčetná, to ale vyvrací znalecké posudky. Za vraždu a pokus o ni hrozí obžalované až doživotní trest. Rodina zemřelé ženy požaduje 850 000 korun jako náhradu nemajetkové újmy.

 

Zadržené Čechy v Turecku čeká soud

Zadržení Češi Markéta Všelichová a Miroslav Farkas, které turecké úřady obviňují ze spolupráce s kurdskými teroristy a od konce roku je drží ve vězení, se možná brzy dočkají soudu. Desátého května by jejich případ měla projednávat turecká justice. Češi obvinění popírají s tím, že jsou humanitární aktivisté, nikoliv bojovníci. Tuzemská diplomacie, která se snaží docílit vydání zadržených občanů do Čech, stále věří, že se případ podaří dovést k dobrému konci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek