Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Na uvolněné místo ministra průmyslu a obchodu nastoupí po únorovém nedobrovolném odchodu Jana Mládka už s jistotou dosavadní náměstek instituce Jiří Havlíček. Prezident Miloš Zeman po dnešní schůzce potvrdil, že jej jmenuje příští úterý před polednem. Co dalšího přináší domácí zpravodajství právě teď?

Jiří Havlíček bude ministrem

Dosavadnímu náměstkovi na ministerstvu průmyslu a obchodu Jiřímu Havlíčkovi se podařilo o svých schopnostech zastávat úřad šéfa rezortu dnes přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, ten potvrdil, že jej příští úterý jmenuje. Hlavu státu podle jejího mluvčího Jiřího Ovčáčka zaujal způsob řešení situace v OKD, který Havlíček na dnešní schůzce navrhl. Upřednostnil by odkup společnosti firmou Diamo, jež je pod kontrolou jeho rezortu, před přenecháním OKD firmě Prisko, kterou kontroluje ministerstvo financí Andreje Babiše. Za své další priority Havlíček v budoucí funkci považuje dokončení schvalování zákona o elektronických komunikacích, zákona o urychlení výstavby vysokorychlostního internetu a novelu zákona o České obchodní inspekci.

Zemřela Věra Špinarová

V motolské nemocnici zemřela ve věku pětašedesáti let Věra Špinarová. Zpěvačka, která se proslavila svým zvučným hlasem, neotřelým chováním a hitem Jednoho dne se vrátíš na nápěv z legendárního westernu Tenkrát na Západě, byla hospitalizovaná od minulého týdne poté, co prodělala ve středu při koncertě v Čáslavi srdeční zástavu a upadla do kómatu. Soustrast pozůstalým populární zpěvačky vyjadřují kolegové z branže, herci i politici. Poslední rozloučení se uskuteční v Ostravě, termín zatím není znám.

Miloslav Vlk o ideálním prezidentovi

Sdružení Cesta 121, které do posledních chvil pečovalo o nemocného kardinála Miloslava Vlka zveřejnilo na svých sociálních sítích dva dny po jeho pohřbu informaci o tom, koho by duchovní podpořil v nadcházející volbě na pozici prezidenta České republiky. Na Pražském hradě by rád viděl dlouholetého šéfa Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. „Otec Miloslav se mě opakovaně ptal, zda profesor Drahoš již oznámil svou kandidaturu. Říkal, že by byl dobrým prezidentem, protože tato země potřebuje ve svém čele osobnost, která nebude rozdělovat, ale sjednocovat,“ uvedl předseda organizace Antonín Randa.