Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Marek Dalík je na svobodě. Příkaz k jeho propuštění vydal Nejvyšší soud a on krátce na to opustil vězení. A co dalšího se dnes v Česku dělo?

Marka Dalíka propustili z vězení

Lobbista Marek Dalík je na svobodě. Odpoledne opustil věznici ve Znojmě, kde si odpykával trest související s kauzou kolem nákupu obrněných vozidel Pandur. Příkaz k Dalíkově okamžitému propuštění přitom teprve dnes vydal Nejvyšší soud. Dovolání Dalíka i státního zastupitelství soud projednal neveřejně a není zřejmé, proč rozhodl právě takto.

Na bezpečí o Velikonocích dohlédnou policisté se samopaly

Klidné Velikonoce zajistí hlídky se samopaly. O velikonočních svátcích se do ulic měst a na všechna česká mezinárodní letiště preventivně vrátí policisté se zbraněmi. Na bezpečnost jich bude dohlížet přes 500. Novinářům to potvrdil ministr vnitra Milan Chovanec, který nepředpokládá, že by bylo nutné povolávat i armádu. V případě potřeby nicméně armáda vyčlení na pomoc policii zhruba 600 vojáků. Policisté se samopaly hlídali bezpečnost na trzích, v obchodních centrech či u vybraných kostelů naposledy o Vánocích, opatření tehdy trvala do začátku ledna. Současné posílení hlídek se vztahuje k Velikonocům i k židovskému svátku pesach, který připadá na stejné období.

O místo ředitele ČT bude bojovat 5 kandidátů

O finálních kandidátech na místo ředitele České televize je jasno. O místo se utkají současný šéf Petr Dvořák, bývalý ředitel TV Prima Martin Konrád, bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák, bývalý redaktor ČT a generální komisař českého Expa 2015 Jiří František Potužník a ekonom Petr Vinklář. Finalisty z 12 kandidátů zvolili radní ČT. Finálové kolo výběru se uskuteční po osobní prezentaci finalistů 26. dubna. Uchazeč o funkci musí být mimo jiné vysokoškolák, mít manažerské předpoklady k řízení veřejnoprávní instituce a vítaná je předchozí praxe v médiích.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek