Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Koruna se ustálí na hodnotě 25,50 Kč/EUR. Alespoň si to myslí český prezident Miloš Zeman, který svojí domněnku přednesl na debatě na Vysoké škole finanční a správní. V Jihočeském kraji povládne nová koalice a Nejvyšší soud zrušil rozsudek nad Lukášem Nečesaným. Co se dnes v Česku dělo?

Zeman: Koruna bude posilovat

Podle prezidenta Miloše Zemana bude česká koruna po skončení intervencí České národní banky mírně posilovat a ustálí se na hodnotě kolem 25,50 Kč/EUR. Zeman kromě toho na debatě na Vysoké škole finanční a správní tvrdě kritizoval spuštění devizových intervencí v listopadu 2013. Jejich strůjce přirovnal k sovětskému diktátorovi Josifu Stalinovi. Prezident byl po celou dobu intervencí jejich odpůrcem. Například v listopadu 2013 řekl, že intervence nikdy ničemu neprospěly a vedly ke ztrátám. Ceny by podle něj neměly být v tržní ekonomice deformovány vnější intervencí.

Nová koalice v Jihočeském kraji

V Jihočeském kraji by měla vládnout koalice ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a uskupení Pro Jižní Čechy. Zástupci stran dnes podepsali prohlášení o budoucí spolupráci. Koalici musejí ještě schválit zastupitelé. Ti o ní budou hlasovat 27. dubna. Nová koalice má k dispozici 28 mandátů z 55. Původní spojenectví ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 se minulý týden se rozpadlo. Důvodem byly neshody mezi sociálními demokraty a hnutí ANO zejména kvůli řízení krajské organizace Jihočeské nemocnice.

Nejvyšší soud zrušil rozsudek nad Nečesaným

Nejvyšší soud podruhé zrušil rozsudek nad Lukášem Nečesaným, kauzu vrátil Krajskému soudu v Hradci Králové. Podle Nečesaného advokáta Oldřicha Chudoby dostane případ na stůl nový soudce. Nečesaný dostal 13 let za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku, vinu opakovaně odmítl. Nejvyšší soud se podle svého mluvčího Petra Tomíčka zatím ke svému rozhodnutí vyjadřovat nebude. Nečesaný má přerušený výkon trestu, na rozhodnutí čekal na svobodě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek