Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Česko překvapilo v dubnu zimní počasí. Ledovka a sníh zkomplikovaly dopravu. Vláda přišla s návrhem, který měl přijít podle slov premiéra Sobotky už dávno - zdanění korunových dluhopisů. A čerství otcové dostanou týdenní volno po narození jejich potomka. Toto jsou důležité zprávy dne:

Zdanění korunových dluhopisů

Vláda schválila návrh na zdanění výnosů z korunových dluhopisů, který předložil vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Nikdo z ministrů nebyl proti, informoval na twitteru mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ale už před jednáním vlády vyjádřil pochybnosti o tom, zda sněmovna stihne do konce volebního období normu projednat.

Počasí, které v dubnu nikdo nečekal

Husté a vytrvalé sněžení, silný vítr a ledovka ve středu zkomplikovaly dopravu na mnoha místech republiky. Silničáři se po několika týdnech znovu vrátili k zimnímu provozu a často museli předělávat techniku zpátky na sypače a pluhy. Nejvíce problémů bylo na severu Moravy a ve Slezsku, hlavně na Jesenicku, Šumpersku či Bruntálsku, v Jeseníkách napadlo v noci až 30 centimetrů sněhu. Opatrní by měli být i řidiči ve vyšších polohách na severu Čech či na Šumavě.

Týdenní volno pro čerstvé otce

Otcové získají nárok na týdenní placenou dovolenou po narození dítěte. Dobrovolní hasiči a další záchranáři budou pobírat vyšší nemocenskou. V novele o nemocenském pojištění, která předpokládá i rozšíření nároku na sirotčí důchod, to schválil Senát. Muži budou moci nastoupit na týdenní volno do šesti týdnů po narození potomka. Volno by měli dostat i tehdy, pokud je žena s potomkem v nemocnici. Pokud odváděli nemocenské pojištění, budou z něj dostávat 70 procent vyměřovacího základu svého příjmu, tedy stejně jako ženy na mateřské.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek