Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Podle Babiše budou zkontrolovány všechny firmy, které v roce 2012 vydaly korunové dluhopisy, a Petr Dvořák obhájil křeslo generálního ředitele České televize. Co dalšího se dnes v Česku událo?

Babiš chce kvůli korunovým dluhopisům kontrolovat všechny firmy

Ministr financí Andrej Babiš dnes novinářům řekl, že kontrolou Finanční správy projdou všechny firmy, které vydaly v roce 2012 jednokorunové dluhopisy. Na žádost ČSSD zároveň vládě předložil zprávu o dosavadních kontrolách kvůli dluhopisům, která se zatím uskutečnila u 233 firem. Kvůli korunovým dluhopisům čelí podezření z daňových úniků i samotný Babiš, který je má do konce dubna vyvrátit. Pokud požadavek nenaplní, premiér by měl vyvodit vůči Babišovi důsledky. Babiš chce poslancům odpovědět do pátku.

Dvořák obhájil post generálního ředitele České televize

Rada ČT dnes rozhodla, že Petr Dvořák bude i dál generálním ředitelem. V křesle tak zůstane nejméně do roku 2023. Ve finálním hlasování mu stačilo získat podporu alespoň 10 radních, obdržel ale všech 15 hlasů. Jeho oponenta Martina Konráda ve druhém kole nikdo z radních nepodpořil. Druhý mandát v čele veřejnoprávní televize mu začne na sklonku září.

Sněmovna rozhodla, že děti poškozené očkováním odškodněny nebudou

Rodiče dětí vážně poškozených povinným očkováním zatím nezískají zákonný nárok na odškodnění od státu, rozhodla dnes sněmovna. Uzákonit nárok na odškodnění chtěl poslanec TOP 09 a STAN Jan Farský. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) ale slíbil takovou úpravu předložit až po říjnových sněmovních volbách. Poslanci dnes zároveň rozhodli o zpřísnění podmínek pro umělé oplodnění prostřednictvím anonymního dárcovství nebo snížení hraničního věku ženy na 45 let. Do novely o specifických zdravotních službách se nedostala ani úprava, která by zakázala donošení dítěte náhradní matkou s výjimkou blízkých příbuzných.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek