Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Ve vládě panuje napětí kvůli hádkám mezi prrmiérem a ministrem financí. Sobotka chce po Babišovi slyšet vysvětlení kauzy korunových dluhopisů a jeho příjmů, šéf ANO zase tvrdí, že si tak jen chystá půdu pro jeho odvolání s cílem nahnat politické body a ovládnout klíčový resort. Co dalšího se dnes v Česku děje?

Babiš a Sobotka po sobě jdou, vláda hraje o svoji budoucnost.

Premiér Bohuslav Sobotka dal ministrovi financí Andreji Babišovi čas do pondělí, aby vysvětlil kauzu korunových dluhopisů a další podezření ohledně svého podnikání a peněz. Pak se rozhodne o jeho budoucnosti, nevyloučil, že ho odvolá. Babiš dříve nařkl Bohuslava Sobotku, že si připravuje půdu pro jeho odvolání s cílem ovládnout ministerstvo financí. Na Sobotkovy otázky je prý připravený odpovědět.

Počerady se zřejmě nepodaří prodat

dozorčí rada ČEZ odložila rozhodnutí o prodeji elektrárny Počerady. To by fakticky mělo znamenat, že z transakce odhadem možná až za 10 miliard sejde. O elektrárnu měl zájem Pavel Tykač, který ale uvedl, že jeho návrh platí jen do konce dubna. Dozorčí rada tvrdí, že na prostudování transakce potřebuje víc času. Majoritním akcionářem ČEZ je stát.

Turecko kritizovalo Česko za uznání genocidy Arménů

Turecko odsoudilo rozhodnutí českého parlamentu uznat masakr Arménů v Osmanské říši za genocidu. Kritizovalo i prezidenta Miloše Zemana, který masakr označuje za genocidu opakovaně. Ankara tvrdí, že tyto názory odporují historickým skutečnostem a základním právním principům. Česká diplomacie Turky ujistila, že usnesení poslanecké sněmovny není právně závazné a že česká zahraniční politika je odpovědností české vlády.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek