Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Ministr financí Andrej Babiš Poslanecké sněmovně doručil dopis, v němž vysvětluje okolnosti svého podnikání. Počet účtenek vydaných v rámci elektronické evidence tržeb již překonal jednu miliardu. Co dalšího se dnes v Česku děje?

Babiš doručil dopis Sněmovně, tuší ale, že stačit nebude

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) doručil do Poslanecké sněmovny dopis, ve kterém na žádost poslanců vysvětluje některé okolnosti svého podnikání během pátečního dopoledne. Novinářům řekl, že podle svého názoru všechno objasnil, ale očekává, že premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) to stačit nebude. „Předseda vlády svými neustálými útoky zásadně poškozuje vládu,“ řekl Babiš.

Sobotka se vyjádří příští týden, až se s dokumentem seznámí. Oba politici zdůraznili, že neusilují o konec koaliční vlády. Za nedostačující už označila obsah dopisu pravicová opozice.

Počet EET účtenek překonal jednu miliardu

Finanční správa v pátek zaznamenala v rámci elektronické evidence tržeb (EET) již více než jednu miliardu vydaných účtenek. Celková suma tržeb přiznaných v rámci EET je podle správy 350 miliard korun. Elektronická evidence začala platit loni 1. prosince pro restaurace a ubytování a od začátku letošního března pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu. Od startu EET do dneška eviduje tržby přes 144.000 podnikatelů.

Prezident podepsal zvýšení daňových slev pro rodiny s dětmi

Prezident Miloš Zeman podepsal daňový balíček, který od letošního roku zvyšuje daňové slevy na druhé a další dítě. Sleva na dani na druhé dítě vzroste letos o 2400 korun na 19.404 korun ročně, na třetí a další dítě o 3600 korun na 24.204 korun ročně. Předloha rovněž snižuje na polovinu limity pro výdajové paušály živnostníků, které jim slouží při výpočtu základu daně, na druhé straně však rozšiřuje okruh živnostníků, kterým může finanční úřad stanovit daň z příjmů paušální částkou.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek