Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Na Hradě došlo ke střetu mezi Sobotkou a Zemanem. Redaktoři MF Dnes a serveru iDNES.cz se distancovali od svého kolegy, který se na nahrávkách domlouvá s ministrem financí Andrejem Babišem na tématech článků a v souvislosti se státními dotacemi byl zadržen i šéf České unie a sportu Miroslav Jansta. Co dalšího se dnes v Česku děje?

Ostuda na Hradě

Na Hradě došlo k roztržce mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou. Sobotka za hlavou státu zamířil na avizovanou schůzku, kterou Hrad od včera prezentoval jako setkání, při které má premiér předat demisi vlády. Sobotka ale na Hrad zamířil s tím, že chce se Zemanem jen mluvit o aktuální situaci a vyžádat si termín, kdy demisi skutečně předá. Zeman pak Sobotku nedůstojně poučoval a mluvil, jako by Sobotka demisi skutečně podal. Nakonec prezident odešel a nechal Sobotku mluvit samotného. Premiér Bohuslav Sobotka po jednání s prezidentem Zemanem zopakoval, že demisi podá v polovině května. Znovu zdůraznil, že trvá na odstoupení Andreje Babiše z postu ministra financí. Střet s prezidentem Zemanem, odmítl Sobotka komentovat.

 

Kauza nahrávek rozhovoru mezi Babišem a novinářem z MF Dnes

Dnes se vyostřila kauza ohledně zveřejněných nahrávek rozhovorů mezi novinářem MF DNES vydavatelství Mafra Markem Přibilem a ministrem financí Andrejem Babišem, který vydavatelství vlastnil, dokud jej nemusel předat do svěřeneckých fondů. Na nahrávkách se Babiš vyjadřuje urážlivě o členech vlády a domlouvá se na připravovaných článcích. Redaktoři deníku MF Dnes a zpravodajského portálu iDNES.cz se dnes ve společném prohlášení distancovali od chování jejich kolegy Marka Přibila. Přibil byl ve středu po zveřejnění nahrávky vyhozen. Prohlášení zatím podepsalo přes 150 novinářů napříč redakcemi deníku. Několik jich dalo výpověď. Andrej Babiš uvedl, že nahrávky neslyšel. Autenticitu nepopřel.

Policisté zadrželi další osoby v souvislosti s podvody s dotacemi

Žalobci zatím navrhli vazbu pro jednu osobu ze tří obviněných v souvislosti se státními dotacemi z ministerstva školství na sport. Policisté zadrželi celkem deset lidí. Na webu o tom informovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze. Podle serveru Aktuálně.cz se návrh na vzetí do vazby týká náměstkyně ministryně školství Simony Kratochvílové. Mezi zadrženými jsou také předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, šéf České unie sportu Miroslav Jansta, pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) a ředitelka odboru sportu na magistrátu Soňa Fáberová. Vyslýchán byl i bývalý šéf odboru sportu MŠMT Zdeněk Bříza.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek