Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Sněmovna celé odpoledne jedná o dění kolem Andreje Babiše a o nahrávkách, na kterých údajně ovlivňuje bývalého novináře Mladé fronty Dnes. Babiš zopakoval, že necítí vinu a nerezignuje. V reakci na rozbouřenou atmosféru svolal prezident Zeman na večerní schůzku do Liberce, kde chce koaličním lídrům představit dva návrhy. Premiér Sobotka se ale nezúčastní – odpoledne odletěl na služební cestu. A co dalšího se dnes dělo?

Sněmovna jedná o Babišových nahrávkách, na kterých ovlivňuje novináře

Ministr financí Andrej Babiš odmítl veškerá obvinění, která se proti němu objevují. V projevu ve sněmovně, která na mimořádné schůzi projednává nahrávky šéfa hnutí ANO, které se objevují na internetu, uvedl, že se jedná o „další megakampaň“, která ho má odstranit z politiky. Nahrávky, které se v posledních dnech objevily na internetu a ve kterých Babiš pravděpodobně zasahoval do obsahu svých bývalých novin MF Dnes, jsou dle něj zmanipulované a mají sloužit k jeho dehonestaci. Rezignovat vicepremiér odmítá. „Když mě nezavřou, možná mě i zastřelí,“ uvedl.

Zeman pozval politiky k řešení krize do Liberce. Sobotka je na zahraniční cestě

Prezident Miloš Zeman pozval předsedy všech koaličních stran na jednání. Má se uskutečnit dnes v 19:30 v Grand Hotelu Imperial v Liberci. Prezident je od úterka na návštěvě Libereckého kraje. Termín navržené schůzky ale koliduje se zahraniční cestou premiéra Bohuslava Sobotky do Lucemburska, který tam už odletěl. Podle Ovčáčka už schůzku potvrdil šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Za ČSSD má dorazit místopředseda strany Milan Chovanec. Prezident má prý pro politiky dva návrhy, zatím ale není jasné, o co se má jednat.

Ivana Zemanová se ve věznici setkala s Kajínkem

Manželka prezidenta Zemana Ivana se ve věznici Rýnovice setkala s nejznámějším českým vězněm Jiřím Kajínkem, který si za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus vraždy odpykává doživotní trest. Prezident Zeman nedávno prohlásil, že pro něj zvažuje udělení milosti. Jiří Kajínek byl v roce 1998 za dvojnásobnou nájemnou vraždu odsouzen k doživotí. Podle soudu nedaleko plzeňské věznice Bory zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše. Těžce zranil i druhého z bodyguardů Vojtěcha Pokoše. Kajínek se k činu nikdy nepřiznal a svou vinu na smrti obou mužů kategoricky odmítá.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek