Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

3 důležité věci z domova, které se dějí právě teď

Andreje Babiše čekal další perný den. Podnikatelé na něj podali žalobu kvůli EET. Vicepremiér Pavel BěloBrádek chce, aby se nahrávkami, na kterých se domlouvá s novinářem z MF Dnes, zabývaly také tajné služby. ČSSD nechce přijmout na ministra financí kanditáta, kterého ANO navrhuje. A kvůli údajnému nepsanému paktu mezi Babišem a Zemanem chce ČSSD postavit v prezidentské volbě vlastního kandidáta. Co se dnes vyplatí sledovat? 

Kdo bude ministrem financí?

Hnutí ANO je připravené navrhnout hned tři možné kandidáty, kteří by v čele ministra financí mohli vystřídat dosavadního šéfa resortu Andreje Babiše. Jejich jména ale zatím vicepremiér a předseda hnutí nechce sdělit. Dosavadní návrhy u premiéra Bohuslava Sobotky zatím neprošly. Andrej Babiš má ještě další problém. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) navrhuje, aby se nahrávkami ministra financí Andreje Babiše (ANO) s redaktorem MF Dnes zabývala kromě policie i Bezpečnostní informační služba (BIS). Podle něj je třeba prošetřit, zda nejde o útok na podstatu ústavního systému. Bělobrádek také doporučil, aby se prací Finanční správy v otázce jednokorunových dluhopisů zabýval kontrolní výbor sněmovny.

Podnikatelé podávají na Babiše žalobu

Podnikatelům došla s EET trpělivost. Iniciativa Radostné Česko bez EET podala žalobu na ministra financí Andreje Babiše (ANO). Cílem je před soudem prokázat, že ministr v řadě tvrzení o elektronické evidenci tržeb mystifikoval veřejnost. Z ČR se podle iniciativy stává „byrokratické peklo“. Na tiskové konferenci to uvedl zakladatel iniciativy Boleslav Buzek. Podle něj je prakticky všechno, co Andrej Babiš nasliboval kolem EET, ve skutečnosti jinak.

ČSSD chce svého kandidáta na prezidenta

Vládní krize posledních týdnů přinesla další zásadní obrat. Z nejvyšších míst sociální demokracie zní, že podpora stávající hlavy státu už nepřipadá v úvahu a že žádná z osobností, které dosud ohlásily kandidaturu, není dost levicová. Strana proto intenzivně uvažuje o vlastním kandidátovi, který by podle šéfa ČSSD a premiéra Bohuslava Sobotky rozbil mocenský pakt Zeman-Babiš. Prohlásil to v rozhovoru pro INFO.CZ.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek