Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité zprávy z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité zprávy z domova, které byste dnes měli vědět

Fotbalová asociace by si měla odhlasovat nové vedení. Ve hře jsou celkem tři kandidáti. Statistici uveřejní nová přesná data o vývoji ekonomiky. Očekává se, že ještě více zrychlila svůj růst. A co dalšího se dnes bude dít?

Fotbalová asociace bude volit nového předsedu

Český fotbal čeká důležitý den. Delegáti valné hromady Fotbalové asociace ČR budou volit nové vedení v době, kdy je dosavadní předseda Miroslav Pelta ve vazbě a spolu s FAČR čelí obvinění z ovlivňování dotačního řízení ministerstva školství. Fotbal i celý český sport se kvůli oddálení vyplácení dotací ocitl v ekonomické krizi. O funkci předsedy se utkají tři kandidáti: Martin Malík, dosavadní šéf STES, obchodní a marketingové firmy FAČR, dále bývalý generální sekretář FAČR a mezinárodní delegát Petr Fousek a Libor Duba, šéf firmy Ondrášovka, která český fotbal dlouhodobě sponzoruje.

Statistici zveřejní data o vývoji ekonomiky

Český statistický úřad zveřejní zpřesněná data o vývoji ekonomiky za první čtvrtletí. Podle prvního odhadu z poloviny května česká ekonomika zrychlila meziroční růst na 2,9 procenta z 1,9 procenta v loňském čtvrtém čtvrtletí. Mezičtvrtletně stoupl hrubý domácí produkt o 1,3 procenta a zrychlil tak z 0,4 procenta na konci loňska. K růstu české ekonomiky v prvním čtvrtletí přispěla podle ČSÚ hlavně zahraniční poptávka podpořená rostoucí spotřebou domácností.

Česko čeká teplý víkend s bouřkami

Sobota i neděle by dle hydrometeorologů měla být poměrně teplá, rtuť teploměru se bude šplhat až k tropické třicítce. Po oba dny ale musí Češi počítat s možností silných bouřek. V sobotu se mohou objevit v západní části republiky, v neděli se přesunou na východ. Začátek následujícího týdne pak bude chladnější. Teploty přes den se budou pohybovat maximálně na 21 stupních.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek