Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 zprávy odjinud: Rathovi advokáti versus Bradáčová; ptačí chřipka v Evropě; konopí neláká

3 zprávy odjinud: Rathovi advokáti versus Bradáčová; ptačí chřipka v Evropě; konopí neláká
 

Právnící Davida Ratha pilně pracují na tom, jak bývalého politika  „vysekat z průšvihu“. O léčebné konopí není zájem, podnikatelům se ale daří. A ve střední Evropě se šíří nebezpečná ptačí chřipka. Co píše denní tisk? 

Obhajoba Davida Ratha chce zpochybnit Bradáčovou

Zdálo se, že v případu Davida Ratha spěje vše k závěru. Bývalého politika poslal loni v červenci prvoinstanční soud nepravomocně na 8,5 roku do vězení. Letos v říjnu ale rozsudek zrušil pražský vrchní soud. Rathovi advokáti teď hledají způsoby, jak bývalého politika dostat z problémů. Podle informací Lidových novin chce obhajoba označit důkazy v podobě odposlechů či zajištěných peněz při domovních prohlídkách za nezákonné. Právníci se domnívají, že na začátku vyšetřování měl případ spadat pod pražské žalobce a nikoli pod tehdejší ústeckou státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. 

David RathDavid Rathautor: Z. Pecák, A. Malachovský, archiv Blesku

Léčebné konopí si lidé raději pěstují doma

Léčení legálním konopím vázne, píše deník Právo. Zájem mezi pacienty např. s roztroušenou sklerózou nebo bolestmi je proti očekávání malý. Měsíčně se jejich počet pohybuje jen kolem 20 až 40. Na vině je především vysoká cena a nutnost elektronického receptu. Pacienti si proto vypomáhají nelegálně samovýrobou. Naopak byznysu s konopím se v Česku daří. Slušně vydělávají firmy, které nabízejí především kosmetiku. Konopí se prosazuje také při výrobě potravin, např. olejů a sýrů. Odborníci ale upozorňují, že na rozdíl od léčebného konopí, kde je garantovaná kvalita složení, kvalitu kosmetických přípravků nikdo nehlídá.

aaautor: naturhouse.cz

Ptačí chřipka v okolních státech děsí drůbežáře

Do střední Evropy se vrací ptačí chřipka, píše MF Dnes. Podle ředitele Státní veterinární správy Zbyňka Semeráda každý den přibývá informace, že se objevilo nové ohnisko nákazy. Všechny okolní státy kromě Slovenska už výskyt nebezpečné varianty H5N8 zaznamenaly. Německo už muselo zlikvidovat desítky tisíc slepic v chovech, kde se nákaza potvrdila. Pro drůbežáře by výskyt nákazy znamenal ekonomické škody. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoautor: Profimedia.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek