Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

4krát krátce: Lidem hrozí pokuta až 20 tisíc a proč má EET zase problém?

4krát krátce: Lidem hrozí pokuta až 20 tisíc a proč má EET zase problém?

Problémy s EET nekončí, podle poslanců vznikala nelegálně. Lidem hrozí vysoké pokuty kvůli nezkontrolovaným kotlům. A premiér Sobotka vyhlásil tažení za „záchranu Česka“ před ministrem financí Babišem. Co píše denní tisk?

Podle poslanců vznikala EET nelegálně

Kontrolní výbor poslanecké sněmovny zpochybňuje okolnosti vzniku podniku Státní pokladna Centrum sdílených služeb, který bude od čtvrtka zajišťovat základ elektronické evidence tržeb, tedy zpracování účtenek, informuje deník E15. Poslanci jsou přesvědčeni, že resort Andreje Babiše porušil zákon, a navíc i usnesení Sobotkova kabinetu. Ministerstvo financí nařčení odmítá.

ministerstvo financíministerstvo financíautor: profimedia.cz

Lidem hrozí vysoké pokuty kvůli kotlům

Tisícům českým domácnostem hrozí pokuta. Do konce roku si musí nechat zkontrolovat kotel a už teď je jisté, že to všechny nemohou stihnout, píše deník MF Dnes. Od 1. ledna 2017 může úředník radnice požadovat doklad o revizi. Pokud ho majitel domku nemá, může dostat až dvacetitisícovou pokutu.

KomínKomínautor: archiv Blesku

Přelomové rozhodnutí Ústavního soudu

Případy jako následující se běžně dějí. Firma sice své závazky plní a s dluhy nemá problém. Pokud na ni ale nějaká společnost (klidně anonymní kyperská) podá insolvenční návrh, oběť se musí bránit a odhalit své účetnictví a s tím i obchodní tajemství. Jedním z takových případů se zabýval Ústavní soud a dospěl k závěru, že se insolvenční soudy musí takovým návrhem zabývat a následně ho vyvrátit. Nemělo by jim stačit, že na papíře je vše v pořádku, píšou Lidové noviny.

Ústavní soudÚstavní soudautor:

Sobotka s Chovancem sbírají nominace v krajích

Premiér Sobotka s ministrem Chovancem o víkendu bez problémů nasbírali ve třech krajích první nominace pro obhajobu svých postů na březnovém sjezdu ČSSD, píše deník Právo. Sobotka s podporou straníků vyhlásil tažení za vítězstvím ve sněmovních volbách a porážku Babišova hnutí ANO. Prohlásil, že ČSSD je poslední překážka, která dělí Andreje Babiše od zisku absolutní moci. 

Mimořádná schůze Sněmovny 11.11.2016: Premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD) v družném rozhovoru.Mimořádná schůze Sněmovny 11.11.2016: Premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD) v družném rozhovoru.autor: ČTK

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek